Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell while ciklussal...

Hogyan kell while ciklussal beolvasni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Na a kérdésem az lenne hogy adott egy fájl (txt) és az abban lévő adatokat kéne hogy beolvassam

Eddig két eset volt az ilyen beolvasásnál:

1. Tudtam hogy hány sor van a fájlban tehát for ciklussal megtudtam csinálni (volt 4 szám egymás mellett meg megvolt adva hogy 50 sor pl)

2. Eset azt adták meg hogy maximum mennyi van így while ciklussal tudtam megoldani..pl maximum 500 sor van akkor a tömb kezdetben 500 elemű majd egy while ciklussal amíg vége nem volt a fájlnak vagy nem érte el az egész változó az 500at addig beolvasta

Ezek mentek eddig is


De most egy olyan esettel állok szemben amibe azt adták meg hogy minimum hány sornyi adat van

Szóval for ciklus kiesik mert nem tudom konkrétan viszont whileal sem tudom megcsinálni mert nincs felső határom

Valaki egy ötlet nagyon sokat agyaltam rajta és még mindig nem tudom..


Ha kérhetném C++ ban irjatok a megoldasokat es nekem csak egy sablon kell nem kell bele konkretum


Előre köszönöm szépen a válaszokat



2019. ápr. 18. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
!= null ciklus feltételbe.
2019. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

tehát a while feltételben olvassam be a fájlbol az adatokat és a feltétele legyen hogy amíg nem "semmi" az értéke?

de akkor kezdetben a tömböt amibe olvasom mekkorára állítsam? majd a ciklus belsejében gondolom léptessem a számlálonak kinevezett változomat (teszem azt a "j"t)?

2019. ápr. 18. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:

while (!reader.EndOfStream)

{

}

2019. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!