Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Studio 2017, Windows...

Visual Studio 2017, Windows Form appomat hogyan pakolhatnám át WPF-re, úgy, hogy ne kelljen újra írni az egészet?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Másnak is volt ilyen problémája.

Nem megoldható.

A windowsform kódját nem tudod egy az egyben átvinni, mert ott XAML van és nem ugyanaz mint a winformban.

Pld itt egy konvertáló(még nem használtam, nem tudom hogy jól csinálja-e meg a kódot,de próbáld ki):

[link]


[link]

2019. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez a WPF Nagyon durván nem tetszik, elég idiótán van megoldva szerintem... Betettem egy image-t, beadtam a resourcesbe egy képet, a source-nél kiválasztottam a betett képet, és a main.xaml-ben mutatja, de mikor elindítom, nem mutatja a képet... Isteni.
2019. ápr. 19. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretted volna át tenni wpf-re?

Amit én jobban preferálok az a gtk,de sajnos ezt se tudod megúszni átírás nélkül. Elvileg át portolható, de gyakorlatban hát nem a legjobb.

Akár wpf-t akár gtk-t használnál mindenkép át kell írnod a winformhoz kapcsolodó elemeket.

2019. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Attól mert te nem tudsz berakni egy képet WPFben még nem az a béna.


A GTK-t meg sztem ne erőltesd C#-pal gondolom arról van szó) VS-ben.. persze ha C++-ban írod akkor akár ki is próbálhatod, de ha egy kép beszúrásával gondod van, sztem ne C++-ozz.

2019. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
2019. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1. Nem azt írtam, hogy az lenne a "béna", hanem hogy hülyén van megoldva, mert (ahogy írtam is) ahogy betettem resources-be a képet, betettem egy image-et a toolboxből, source-nek beállítottam a képet, az xaml felületnél láhathó volt de mikor lefuttattam nem, az Nem az én hibám. Hogyha simán asztalról (vagy máshonnan) bele húzom magát a képet, akkor megjeleníti. Pusztán felhívtam rá a figyelmet, hogy az első megoldás valamiért nem úgy funkcionál, ahogy kéne.

2. Ha a kacsa két oldalról látja, hogy elérhetné ugyan azt a dolgot, de az egyiknél van víz a másiknál nincs, még lehet kíváncsi, hogy vajon mindkét oldalról működik-e hogy csak át sétál, vagy úsznia is kell.

3. Néhány ismerősöm azt mondta, hogy WPF-ben jobban megérné csinálnom azt, amit, mert azt jobban személyre tudom szabni, bár ezt kezdem cáfolni.

Annyiból jó, hogy mindkettő drag&drop, valamint C#-ot használ, csak ez az XAML az, ami nem egészen világos. N ameg persze ez a bug a képpel.

2019. ápr. 19. 14:07
 7/14 anonim ***** válasza:

A WPF NAGYSÁGRENDEKKEL fejlettebb és komolyabb dolgokra való, mint a WinForm.

Ha őszinte akarok lenni 2-3 gombos tesztalkalmazásokon kívül semmit nem érdemes WinForm-ban csinálni.

Az már más kérdés, hogy a WPF-nek az elején van egy elég meredek learning curve-je, de ezen túl kell lendülni, ez minden új technológiával így van.

2019. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy csináltad?


Csináld így:

Projecten jobb klikk, add existing item, válaszd ki a képet.

Ez alapból resource lesz, de ellenőrizd. Figyelj, hogy véletlenül se "embedded resource" legyen, hanem sima resource.

Húzz rá egy image-et az ablakodra, majd válaszd ki a source-nál a képet.


Így működnie kéne.

2019. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 igen így csináltam, de nem működött, ezért sem értettem miért. :)
2019. ápr. 20. 05:41
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt tervezem, mert melegen ajánlották, hogy inkább WPF-et tanuljak, kifizetődőbb.

Egy már félkész programomat is WPF-fel folytatnám.


A classlib-ek gondolom felhasználhatóak?

2019. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!