Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tehetném a kérdőjelek...

Hogyan tehetném a kérdőjelek helyére az ékezetes betűket? PHP, MySQL (innodb)

Figyelt kérdés
Van egy táblám, utf8_hungarian_ci kódolású (kipróbáltam sima utf8_unicode_ci_vel is), az oldalra is betettem már a meta charsetbe az utf8-at, lang hu-t, de mikor kilistázom az oldalra pl azt, hogy "kenyér", akkor az é helyén egy kérdőjel jelenik meg. Így: Keny�r. Az adatbázisba kézzel, magam írtam be hogy Kenyér, ott jól is írja ki. Hogyan oldhatnám meg, hogy az oldalon is úgy tegye?
2019. ápr. 23. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A kapcsolódás után add ki ezt a parancsot:

$mysqli->set_charset("utf8");

Értelemszerűen a $mysqli helyére a saját mysqli objektumod változóját helyettesítsd be.

2019. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hm, megtettem, köszi az infót, viszont nem vált be. Ugyan úgy azzal a kérdőjellel listázza ki a kenyeret (mármint ahogy említettem). Kipróbáltam egy olyat is, hogy mysqli_set_charset($con, "utf8"); , de így sem működik.
2019. ápr. 28. 10:07
 3/7 A kérdező kommentje:
A tábla sorainka kódolását is már át állítottam utf8_hun-ci-re, aztán utf8_generalra, meg a tököm tudja mire, de mostmár felidegesít, hogy emiatt a charsetes fäszságmiatt nem tudok tovább haladni.
2019. ápr. 28. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A php,html file(ok) is utf8 kodolassal vannak mentve? Notepad++ peldaul tud konvertalni arra.
2019. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sublime-ot használok, és igen, abban van. A minap az infó tanárnak is be vittem, és lepetten nézte hogy miért nem jó, és nem tudott rá választ adni.
2019. máj. 9. 17:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Kezdem úgy érezni, valami nem akarja hogy programozni kezdjek.
2019. máj. 9. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor mar csak ez maradt:


header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');

2019. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!