Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan, illetve milyen program...

Hogyan, illetve milyen programokkal lehet egy hasonló story játékot összedobni mint a Stardew Valley?

Figyelt kérdés
Egy hasonló story játékot szeretnék készíteni mint a Stardew Valley, de nem tudom hogy milyen programmal kéne elkezdeni és hogyan, ha tudnátok videókat linkelni segítségként azt megköszönném!
2019. ápr. 23. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Az a gond, hogy azt hiszed hogy ezeket csak úgy "összedobják"

Amúgy ha ez komolyan kérdésként merül fel benned, mármint az hogy milyen programmal, és hogyan, akkor jobb ha nem foglalkozol ilyesmikkel.

Még hogy összedobni. :D

2019. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sok munka van vele és hogy 4 év alatt készítették a játékot, de az ötlet már megvan és elképzelésem is van a játék kinézetéről csak azt nem tudom hogy hogyan valósítsam meg
2019. ápr. 23. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
érettségi -> infó egyetem/főiskola -> nekifogsz megvalósítani
2019. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ilyesmit csak úgy összedobni.
2019. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az ötlet és az elképzelés már megvan", ötlete meg elképzelése mindenkinek van, a játékfejlesztés folyamatánál sikerült elérned az 1%-os mérföldkövet. A maradék 99% a játék megírása, FELTÉVE, hogy az ahhoz szükséges technikai ismeret már megvan. Ha nincs, akkor 0,01%-on állsz jelenleg az ötleteddel.


Egyébként az RPGMaker-el megpróbálkozhatsz, még talán az a legegyszerűbben elsajátítható, de ott sem fogod természetesen megúszni az egész programozási folyamatot.

2019. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az ötletelés és a grafika elgondolása kerül sok időbe, hanem ezek megvalósítása. Mindenkinek vannak ötletei és elképzelései. Én egyetem mellett foglalkozom játékfejlesztéssel, és rengeteg időbe telik, míg valami elkészül benne, és elégedett is vagyok vele.


Először is, a programozást gyakorolnám a helyedben. OOP nagyon fontos és elengedhetetlen. Sokan mondják, hogy programozás nélkül is lehet játékot csinálni; valamelyet biztosan lehet, de nem olyat, amivel három embernél több játszana összesen. Főleg, ha olyan kaliberű játékot akarsz, mint a Stardew Valley, rengeteg mechanikával és rengeteg óra contenttel, ilyet nem lehet "összedobni".


Én az Unity-t használom (+C#), mindent megad, ami kellhet játékfejlesztés közben, de ott van még az Unreal Engine (C++), mint népszerű motor. Mind a kettőhöz rengeteg tutorialt találsz a neten.


Kis megjegyzés: nem fogsz Stardew Valley szerű játékot készíteni az első pár hónapban (inkább első pár évben), ki kell ismerni az Enginet és az általa biztosított lehetőségeket, a nyelvet. A kezdő játékfejlesztők kedvét az szokta elvenni, hogy nagy projektbe kezdenek, és csak csalódás lesz a vége. Kezdj valami egyszerűvel (pl Snake), akár engine nélkül.

2019. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor vegyünk hasonlítás alapnak egy egyszerű story játékot mint a KóterGame. Én is egy hasonlót szeretnék készíteni mint az.
2019. ápr. 23. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya. Csak ahhoz tanulni kell. Kicsit olyan volt a kérdésed mint hogy milyen programmal tudok egy hollywoodi filmet készíteni. Előszőr tanulnod kell, először gyakorolnod kell és utána majd lehetsz tudsz készíteni valami egyszerűbb játékot. De ezt is hónapokba, inkább évekbe mérném mire eljutsz odáig.
2019. ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

photoshop grafikára, unity/unreal motor játékmotornak


pár év alatt megvalósítható, ha most 0-ról indulsz neki, de akkor elég intenzív tanulás

2019. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!