Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek bele a programo...

Hogyan kezdjek bele a programozásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan érdemes belekezdeni a programozásba / hackelésbe? Honnan tanuljak? Milyen eszközöket, programokat használják?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 24. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor most programozni, vagy hackelni szeretnél?
2019. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Figyelj, első lépésként a következőket tedd. Mire ezeket megtanulod meg fogod érteni, hogy mi a további teendőd:



1) Windows helyett használj és TANULJ linuxozni. Mivel a szerverek többsége linux alapú ezért teljesen ismerned kell ezt a rendszert.



2) Tanulj meg programozni. Programozási ismeretek nélkül kevés esélyed van. Talán a C a legcélravezetőbb. Ha már több százezer sornyi más által írt kódot át tudsz látni és felfedezni benne a hibákat akkor jó úton jársz.



3) Ismerd meg a hálózatok működését, az összes réteget az OSI modell teljes felépítését töviről hegyire.



4) Olvasgass rengeteg linuxos és programozói fórumokat, figyeld az IT híreket, írj drivereket stb. A lényeg h mindent legalább annyira ismerned kell mint magának a gyártónak vagy a kitalálójának.



Mire ide eljutsz már magadtól találni fogsz kihasználható hibákat.



B variáció amit szerintem inkább szeretnél a script kiddi aki szeretné letölteni a "Windowshacker 1.0" nevű programot amin 1 gomb van "hack" felirattal és azt megnyomva feltöri bárki gépét. Ilyen a valóságban nincs, az ilyen scriptek pedig nem hatékonyak.

2019. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es hát igazából bele akarok kóstolni ebbe a világba, még nem tudom hogy fog alakulni, majd idő közben kiderül.

#2-es köszönöm a választ. A linuxot már feltelepítettem, de el vagyok veszve, nem igazán tudom hogy kezdjem. Tanuljak parancsokat? Olvassak róla a neten? Hogy tanuljanak meg a C programozási nyelvet?

Amúgy nem a B variációt nem szeretném választani. Nem az a célom ezzel, hogy feltörjem emberek Facebook fiókját :D

Csak tanulni szeretnék a lehető leghatásosabb módon. Illetve ha tetcene a dolog, a célom (bár gondolom ez sok évnyi tapasztalatot igényel) hasznos dolgokra fordítani (illegális oldalak letiltását, hogy segítsek és tegyek hozzá valamit).

2019. ápr. 24. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor én először feltelepítettem a linux verziókból a kalit énis csak lestem most mivan :) eléggé vakartam a fejem de minnál többet töltötök együtt annál jobban meg szokod. Windowst 15 évig használtam ma is de felváltva linuxal már 3 éve vagyok együtt te neked is így lessz.
2019. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!