Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy szakdolgozati programot...

Egy szakdolgozati programot magyarul vagy angolul dokumentáljak?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy a kódban dokumentálom és abból generálok Doxygen doksit, tehát egyszerre kód komment és doksi.

Ezt alapból angolul tenném, de egy szakdolgozat részeként már elbizonytalanodtam.



2019. ápr. 28. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha generálod, akkor vedd külön a kettőt: Külön a program és a hozzá tartozó doksi és külön a szakdolgozat (mint írás). A programon belül sem magyarul használod a változókat gondolom, csak mert szerepelnek majd belőle részletek a szakdolgozatban.
2019. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen, nem a szakdolgozatra gondolok, hanem a progi dokumentációjára. Tehát van a dolgozat, az okés, és mellé akartam tenni a progi kommentjeiből generált doxygen html doksit. A változónevek angolul vannak, csak pl. a metódusok, paraméterek, stb. leírását angolul írjam vagy magyarul. Ha magyarul, akkor a forráskódban is magyarul lesz, és nem tudom, az mennyire gáz. :)
2019. ápr. 29. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A szakdolgozatot magát magyarul írd. A kód dokumentációja és a commentek lehetnek angolul, ebből pedig szerepelhetnek részletek a szakdolgozatban. Én is így csináltam.
2019. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2019. ápr. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!