Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan van ekkora motivációjuk...

Honnan van ekkora motivációjuk a programozóknak a munkához?

Figyelt kérdés

A barátom programozó, vagyis napi 8 órát a monitor előtt ül és dolgozik. Erre hazajön, és még itthon is folytatja, merthogy a kollégákkal kitalálták, hogy csinálnak valamit együtt, és ez megy már hónapok óta.


De miért? Mi ebben olyan jó? Nekem ez teljesen felfoghatatlan. Ez ugyanaz, minthogy a gyárban a szalag mellett ülsz 8 órát, de ez neked nem elég, még otthon is hozzácsapsz 3 órát, mert miért ne?


2019. ápr. 30. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz.

A programozás, szoftverfejlesztés egyrészt kreatív munka, másrészt meg épít az ember valamit.

Ez a kettő együtt élvezetessé és motiválóvá teszi.

2019. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bőven nem olyan. A szalag melletti munka minimálbérért egy nagyon monoton meló.

Egy programozó 3-8-szor többet keres és sokan szeretik a munkájukat, sok kreativitást igényel, mivel minden probléma más és más és sikerélményt is jelent ha megold egy feladatot. Na ez a nem mindegy...

2019. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:
100%

Messze nem olyan.

Ennél rosszabb példát ki sem tudnál találni.

A kettő között kb annyi a közös hogy sok munka.

A programozás nem favágás (no azért akad benne olyan motívum olykor) hanem kreatív alkotás.

2019. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
A programozás sokszor "művészet", ihlett kell hozzá. Nekem is van, hogy egésznap tudok írni egy fél oldalnyi programot, vagy annyit se, haza jövök "megszáll a múzsa csókja" és 2 óra alatt többet haladok mint egész nap. Meg sokszor ilyenkor csinálunk "közösségi projekteket" azaz olyan dolgokat amikért nem fizet senki (ld. GNU, ingyenes szoftverek) mert jól eső érzés. Szerinted azt a rengeteg és egyre több ingyenes szoftvert kik és mikor fejlesztik?
2019. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Génhiba


:D

2019. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem a gyári droidokból kéne kiindulni.
2019. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

én napi 10+ (néha 20+) órát ülök gép előtt

anno sokat játszottam, ebből jött először egy játékszerver, aztán ma már hobbi szinten (és mellékesben is) játékfejlesztéssel foglalkozom, főállásban meg webfejlesztő vagyok


melóhelyen letolom a 8 órát webfejlesztést, aztán itthon jön a játékfejlesztés

én szeretem ezt csinálni, persze vannak jobb és rosszabb szakaszok is, de általánosságban élvezem

a gyári munka össze sem hasonlítható ezzel

akivel együtt dolgozom modellező és grafikus srác, ő tényleg gyárban dolgozik, aztán hazamegy és otthon modellez és textúrákat, grafikákat gyárt, mellette elkezdte az animálást tanulni

kellenek a kreatív hobbik és sok esetben a programozó nem azért lesz programozó, mert ebben van a nagy pénz :)

2019. máj. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Munkában a céges projekttel foglalkoznak, otthon pedig játszanak. Fejlesztenek mindenféle programot, én játékkal foglalkozom. Nem szalagmunka, tervezést, problémamegoldást igényel.
2019. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!