Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » <C++ vagy PHP? /a>

<C++ vagy PHP? /a>

Figyelt kérdés
Melyik könyebb? Esetleg átvezethető egyik a másikba? Szükség van valamilyen előzetes tudásra vagy rögtön neki lehet ugrani az adott programozási nyelvnek?

2019. máj. 7. 23:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

PHP egy script nyelv, jóval könnyebb, mint a C++, viszont a felhasználási területe is jóval korlátozottabb, mint a C++-nak


Én PHP fejlesztő vagyok/voltam, hobbi szinten játékfejlesztés miatt C#-al foglalkozom. C++-al minimálisan foglalkoztam eddig. Más nyelvekkel is foglalkoztam bizonyos szinten.


Minden nyelvnek meg van a maga felhasználási területe, "szokásai", irányai...

Viszont nem elég csak nyelveket ismerni, mellette rengeteg elméleti tudás van amit fontos ismerni. Technológiák, technikák ismerete...

Ha összehasonlítanánk a PHP-t és a C++-t, hogy milyen tudás kell hozzájuk, akkor a PHP-hoz jóval kevesebb kell, hogy már munkába tudj vele állni.

Ami viszont egyik nyelvnél sem elhanyagolható az a probléma megoldó készség amivel egy programozónak rendelkeznie kell. Tehát ha jön 1 új feladat, 1 új technológia, 1 új igény.....bármi, akkor tudj tanulni, fejlődni, megtudd oldani a problémákat, letudd küzdeni az akadályokat.


Ha nekem kellene ez a 2 nyelv közül választani én inkább a C++-t választanám, mert a PHP korlátozott lehetőségei számomra nem elegek szakmai téren. Én vágyom arra, hogy sok lehetőségem legyen és tényleg kiélhessem a kreativitásomat, ami nem áll meg a webes és ahhoz kapcsolódó technológiáknál. Sőt amin én dolgozom arra a PHP nem is képes :)

VISZONT ha annyit szeretnék, hogy minél hamarabb piacképes tudásra tegyek szert és tudjak dolgozni valamelyik területen, akkor a PHP előnyösebb.


A lehetőségek és a felmerülhető problémák terén a PHP jóval "szegényebb", így hamarabb kiismered magadat benne és ha csak munkára kell és lefedi a hobbidat is (már ha kapcsolódik ehhez), akkor elég az neked. Viszont ha elég sokat szeretnél elérni ami nem csak a webhez köt, akkor a C++ jobb választás hosszabb távon. A kettő kombója talán hamarabb eredményes lehet. Először PHP-val kezdesz és később váltasz C++-ra vagy más nyelvre.

2019. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végre egy használható válasz, aki tényleg segíteni akart és nem csak éreztetni akarta velem hogy hülye vagyok a témához.
2019. máj. 8. 16:03
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez talán segít, a toplista:

[link]

2019. máj. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!