Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascalban változó nevén txt...

Pascalban változó nevén txt assign?

Figyelt kérdés

Az tegnapi emelt érettségi programozás részének utolsó feladatában egy beolvasott szöveggel kellett kezdődnie a txt nevének.


"Kérjen be a felhasználótól egy

rendszámot! Készítsen egy X_menetlevel.txt állományt, amelybe elkészíti az adott

rendszámú autó menetlevelét! (Az X helyére az autó rendszáma kerüljön!)"


Az érdekelne, hogy ha egyáltalán meg lehet ezt csinálni pascalban, akkor hogyan?


Az assign(f,'_menetlevel.txt'); -ig eljutottam, de nem tudtam, hogy szúrjam elé a változót, amire előtte beolvastam a szöveget.


Tudom, a pascal egy rég elavult programnyelv, az ilyen válaszolók kíméljenek. Az értelmes válaszokat köszönöm!



2019. máj. 14. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő módon Pascalban a string konkatenálásra a plusz jelet lehet használni:

[link]


Azaz ezt írd:

rendszam + '_menetlevel.txt'

2019. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet.
2019. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:

...De természetesen Concat függvény is létezik, valahogy így:

assign(f, Concat(rendszam, '_menetlevel.txt'));

Rég elavult, aha. Nem állítom, hogy most neki áll a zászló, de az ismereteid és mondjuk a Delphi lehetőségei között még van egy bizonyos bejárásra váró intervallum.

2019. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 17. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!