Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi ez a bug c# konzol alkalmaz...

Mi ez a bug c# konzol alkalmazások esetében?

Figyelt kérdés

Linuxra készítek egy programot monoval, c#-ban.


Beleütköztem egy hibába amit nem tudok nagyon hová tenni.


Szóval a lényeg, hogy jó pár sor szöveget kiírok a konzolra, utána bekérek egy stringet.

És a probléma ott kezdődik, hogy ha átméretezem a terminált és lenyomom a backspace-t, ahelyett hogy törölne egy karaktert, ahelyett feljebb ugrik a kurzor a már meglévő szövegekhez, és onnan töröl egy karaktert.


Szemléltetés céljából.


for (int i = 0; i < 32; i++)

{

Console.WriteLine("fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff");


}


Console.ReadLine();


Átméretezem a konzolt egy nagyobb méretre, (úgy hogy konzol y tengelye legyen nagyobb) elkezdek beírni valamit,

lenyomom a backspace-t és felugrik pár sort (ez is változó hogy mennyit ugrik fel) és onnan törli a karaktert.



Úgy vettem észre, hogy a probléma akkor jön elő, amikor a konzolnak új mérete lesz, anélkül hogy a felhasználó entert nyomott volna elötte. Ha átméretezem a konzolt, nyomok egy entert, akkor már nem jön elő a probléma. Viszont ha újra átméretezem a konzolt, de nem nyomok entert akkor ugyan úgy elő jön a hiba.


Nem értem a problémát, még nem találkoztam ilyennel, van valami ötletetek? Windows-on nem tapasztaltam ilyen probléma.



2019. máj. 25. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Akkor most linuxon monodevelop-ot használod?

Igen az ilyen kicsit buggos, bár nekem ez még nem tünt fel, én is kipróbálom, csak hogy jól értem-e.

2019. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint ez nem c# bug, hanem magával a prompttal van valami, de nem tudom, hogy mi volt rá a megoldás.
2019. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

igen, a monodevelopot használom.


Szerintem sem a kóddal van a baj.

Próbáltam máshogyan kikerülni, pl. hogy ha felhasználó átméretezi a terminált, akkor rákényszerítjük hogy nyomjon egy entert-t, viszont gyakorlatban nem sikerült megvalósítanom. Egy timerrel próbálkoztam, ami folyamatosan figyelte hogy változott-e a terminál mérete, és ha igen akkor meghívott egy metódust ami egy enter lenyomását követelte a felhasználótól, viszont itt más gondok is felbukkantak, igaz ez már logikai hiba lesz a kódban, de ezt egyelőre még nem megoldani.

2019. máj. 26. 00:15
 4/13 A kérdező kommentje:
nem tudtam megoldani.*
2019. máj. 26. 00:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező milyen linuxot használsz?
2019. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kali Linux-ot. (A gnome változatát)
2019. máj. 26. 08:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez így van sajnos megoldva.
2019. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kali linux alatt mi van alapértelmezett terminálnak beállítva?

Esetleg változtasd meg.

Nekem arch alatt tökéletesen működik, ez csak a terminál hibája.

2019. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a következő terminál van archon talán a debian,ubuntu alapú disztron is jobb lesz próbáld ki:

sudo apt install xfce4-terminal

Aztán pedig alapértelmezett terminálnak állítsd be.

2019. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Így tudod beállítani a terminált:

[link]

[link]

2019. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!