Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ot vagy Javát érdemesebb...

C#-ot vagy Javát érdemesebb alaposan megtanulni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Amelyik tetszik.
2019. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Mindkettőt, akár párhuzamosan. Apró különbségek vannak csak.
2019. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

A C# szerintem könnyebb, egyszerűbb, legalábbis a Hello World szintjén.

A Javat csak a strukturált programozásig ismerem, ciklusok, elágazások, tömbök és metódusok. Én sok helyen feleslegesen bonyolultnak érzékelem, olykor mintha elmaradott lenne.

Más viszont azt mondja, hogy a Java következetebb. Szóval már ezen a szinten igazzá válik, hogy ízlések és pofonok.


OOP-szemléletű programokat, grafikus progikat én csak C#-ban írtam, ezt a nyelvet tanulgatom jelenleg még magamtól, de azt olvastam, könnyebb, egyszerűbb - illetve kinek mi.



A Java az elterjedtebb, könnyebb vele elhelyezkedni, a C# pedig állítólag jobban fejlődik, felfelé tör. Bár nekem cikkeket olvasva (nemzetközi is) az jön le, hogy mindkettő erősen háttérbe fog szorulni a közeljövőben és átadják a helyüket a Python-nak, Go-nak egyebeknek.



Alapvetően pedig ez olyasmi vita, mint az Iphone vs. androidos teló, Nikon vagy Canon profi fényképezőgép...

2019. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!