Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minecraftot akarok irni...

Minecraftot akarok irni javascrptbn az lehetseges? Ha igen akkor küldtok kodotis Kosz

Figyelt kérdés

2019. jún. 6. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Minecraft-szerű blokkokból építkezős játék kliense kivitelezhető - erre vannak példák is:

* [link]

* [link]

* [link]

a technológia, amivel érdemes megbarátkoznod, az a WebGL, ami a 3 dimenziós grafikáért felel.

2019. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösznm a valaszokat
2019. jún. 6. 20:06
 3/8 he84 ***** válasza:
50%
Minecraft-ot nem írhatsz, mert azt a Mojang cég csinálja, övék a játék. Szerintem te a Minecraft-hoz való modkészítésre gondolsz. Ahhoz tudni kell a Java nyelvet, Java nyelven programozni.
2019. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

"Minecraft-ot nem írhatsz, mert azt a Mojang cég csinálja, övék a játék. "

Minecraft-szerű, blokkokból álló, bányászós, "craftolós", építkezős játékot csinálhat (mint FPS-t, MMORPG-t, RTS-t is).


Van is ilyen, nem csak egy:

[link]

[link]

2019. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 he84 ***** válasza:
Úgy igen, az más, ha Minecraft-hoz hasonló játékot írna. Ám a kérdező nem hinném, hogy erről kérdezett, inkább áll közelebb ahhoz, hogy Moinecraft-hoz szeretne módosításokat, vagyis mod-okat írni.
2019. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"Ám a kérdező nem hinném, hogy erről kérdezett, inkább áll közelebb ahhoz, hogy Moinecraft-hoz szeretne módosításokat, vagyis mod-okat írni."

Hinni a templomban szokás.

A kérdező nem konkretizálta a kérdését, így a "Minecraftot akarok irni"-jellegű kérdésbe ez is belefér.


Mellesleg ott a Minecraft API:

[link]

az Javascript-szerű.

2019. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem csak a templomban szokás,.."

Ez csak egy szófordulat. "Hinni a templomban és a pártgyűlésen kötelező."

Szóval ilyen jellegű kérdéseknél nem hinni kell, hanem megbizonyosodni - a hit másra tartozik.


"Én normálisan válaszoltam, ahogy tudtam,"

És mit "tudott" meg a kedves kérdező? Hogy jujujujj, nem szabad, mert "elvisz a rendőrség" (idézet: Rózsaszín pitbull - Ne szívjál füvet)?


Ennek ellenére:

* vannak elterjedt, legális Minecraft-klónok - hisz a blokkokból építkezős, Minecraft-ra hasonlító játék ötlete nem védett

* a Minecraftnak van Javascript-szerű API-ja, amin keresztül mod-ok írhatóak

* sőt van olyan mod is, ami Javascriptben való fejlesztést tesz lehetővé: [link]

szóval nem kell feltétlen Java nyelven tudni

2019. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 he84 ***** válasza:
Tudom hogy szófordulat, de nem nagyon illik ide. Nem kéne kötekedni, nem azért írtam ide! Mindenki azt válaszol, amit hisz és tud! Ennyi!
2019. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!