Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen magyar nyelvű könyveket...

Milyen magyar nyelvű könyveket ajánlanátok C# tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szoftverfejlesztő képzésre járok, de mellé szeretnék pár könyvet is olvasni C# témában. Amennyire találtam könyveket, a legtöbb magyar nyelvű elég régi már. A tanár óva intett ezektől, mivel a könyvekben leírtak nagyrésze valószínűleg már elavult. Szeretnék inkább így pár frisebb, csak pár éves könyvet találni. Tudnátok ajánlani pár ilyet?

2019. jún. 15. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem megy az angol, ne erőltesd, a programozás nyelve alapvetően az angol, végtelen mennyiségű videót, tutorialt és könyvet találsz a témában ANGOLUL, amik naprakészek.
2019. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Mi nem ajánlunk magyar könyveket.
2019. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Reiter István C# programozás lépésről lépésre(2012): [link]


Ez sem mai. A C# 4. verzióját (2010) még tartalmazza.

Az 5,6,7 verziókban bejött fícsöröknek utána tudsz nézni pl. itt: [link]

2019. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Na pont Reiter István könyvét nem kéne olvasnod, ha meg is szeretnéd érteni a c# nyelvet.


Reiter István könyvében hányadék példák vannak a különböző dolgokra, az oop-t meg annyira érthetetlenül mondja el hogy 2ezer ft-ot sem ér a könyv. Interface-ek, abstract osztályok, eventek, delegate-ek stb. stb. működése illetve valódi hasznát már ő se tudja, vagy csak képtelen elmondani.

Az egész könyv olyan mintha minden témát wikipédiáról másolt volna ki. Vagyis a tényeket elmondja, hogy mit lehet csinálni, meg hogy mit nem, de arra a kérdésre hogy MIÉRT? arra már nem fogsz választ találni a könyvben.



Hál isten én már túl vagyok ezen a könyvön régóta, tényleg nagyon haszontalan könyv. Nem mondom hogy nem tartalmaz hasznos információkat, de biztosan sokkal jobban jársz valami angol nyelvű kurzussal udemy-n.

2019. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én eleinte autodidakta tanultam Reiter István és Koncz Balázs könyveiből, a 2 együtt szerintem nem rossz.

Viszont angolul tényleg könnyebb, amiket én nagyon szeretek, az a C# Corner és a Microsoft saját Docs oldala.

A C# (is) fejlődik, gyakran használt dolgokban is újítások vannak, nem árt naprakész információkból tájékozódni.

2019. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy C# nyelvet szeretnél tanulni?

1. Már tudsz programozni, érted az alapkoncepciót, de szeretnél programokat C# nyelven írni.

2. Nem tudsz programozni, de szeretnél elkezdeni tanulni, és erre a C# nyelvet szemelted ki.


Más-más szemléletből állnék ugyanis hozzá. Ha már tudsz programozni, akkor valószínűleg a nyelv nyelvtana érdekel majd téged (illetve a nyelv és a futtatókörnyezet kapcsolata), de amíg nem tudsz programozni, akkor az alapvető problémamegoldó képesség és a programozáshoz kapcsolódó fogalmak elsajátítása a fő cél, nem pedig maga a nyelven van a hangsúly.


Az első esetben, mivel a magyar szakmai irodalom elmaradott, a Microsoft dokumentációjából tanulnék - hátránya, hogy ez angol. Hozzátenném, hogy ennek nem kellene problémát okoznia, ha már valamilyen szinten benne vagy a szakmában.


A második esetben pedig úgysem a legújabb nyelvtani elemek ismerete lesz a fontos, hanem az, hogy megértsd a programozás mibenlétét. Ehhez pedig tökéletes a magyar szakmai irodalom, és C#-hoz Reiter István könyve elég jó.

2019. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!