Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók! Te milyen esetbe...

Programozók! Te milyen esetbe mondod azt, akár a feladat elkezdése előtt, hogy ezt te biztos nem fogod tudni megcsinálni, mert annyira homály az egész?

Figyelt kérdés
Nekem most egy alig dokumentált keretrendszerrel kellene például alig ismert üzleti igényeket kielégítenem, junior fejlesztőként. Tudom, hogy ez esélytelen :D

2019. jún. 19. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Haladj lépésről lépésre, max kérj segítséget.

Ha úgy állsz hozzá "hogy ezt te biztos nem fogom tudni megcsinálni" akkor válts szakmát, még rengeteget kell tanulnod, és ha nem fejlődsz...

2019. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem volt még ilyen. Bármit meg lehet tanulni, a net tele van infókkal, legfeljebb tovább tart, mint egy olyan, amit minden nap csinálok. Olyan volt már, hogy valamire azt mondtam, hogy nem X nap hanem X hét és erre válaszolták, hogy akkor mégse kell vagy elég egy egyszerűbb változat.
2019. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

olyan nincs, hogy ne tudjam megcsinálni, de olyan van, hogy nem fogom, és/vagy nem akarom megcsinálni


persze nekem is és a technilógiáknak is vannak korlátai, de a legtöbb felmerülő feladatot el lehet végezni, még ha a jelenlegi tudásom nem is elég, akkor tanulok

tanulással meg csak idő kérdése, hogy mikorra fogom tudni elvégezni

2019. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem rohadt jóval több feladatba tört bele, akár ideje korán is a bicskám, mint amennyit meg tudtam csinálni. Csak, azt nem értem, hogy tényleg ügyetlen, tapasztalatlan, kevés tudással rendelkező, ne adj Isten hülye vagyok, vagy tényleg túl nehéz feladatokat kaptam, amiket az akkori tudás szintemmel, tényleg nem lett volna esélyem elvégezni.
2019. jún. 19. 10:20
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én soha.

A legtöbb junioe azonban pont ezen vérzik el, hogy nincs abszolút semmi probléma megoldó készségük.

2019. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lassan fel lehet fejlődni, és meg lehet tanulni a dolgokat. Azt, hogy hidaljam át, ha azonnal beledobnak a mélyvízbe?
2019. jún. 19. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Igazság szerint én pont seniorként nem foglalkozom már ilyen problémákkal.

Ha valami dokumentálatlan vagy nem tiszta az üzleti igény, akkor felállok és megmondom, hogy dokumentálják és tisztázzák le a dolgokat, addig is pörög az órabérem.

Juniorként viszont pont jók ezek a kihívások, rengeteget lehet tanulni, de mint már mondtam ehhez kell a problémamegoldó készség, tudni kell egy problémát részfeladatokra osztani, szeparálni a függőségeket ésatöbbi.

2019. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Senki nem születik úgy, hogy mindent tud, és mindenre képes.

Meg persze nyilván az egyéni képességek is változóak.

Divatos modnani, hogy nincs olyan, amit ne tudnék elvégezni, csak legfeljebb nincs rá elég időm/kedvem/stb. De ez inkább a filozofálás kategória. Ha kellő idő áll rendelkezésre, akkor lépésről lépésre haladva simán meg lehet azokat a feladatokat is csinálni, amiket valamikor passzoltál. Csak nem biztos, hogy érdemes.

Bár én csak mellékesen foglalkzok programozással, de trehány módon (vagy sehogy) dokumentált programokkal eleve nem vagyok hajlandó foglalkozni. Mint ahogy az olyanokkal sem, ahol az ügyfél maga sem tudja, hogy mit akar. Volt már dolgom egy számomra tök ismeretlen, amúgy alig dokumentált keretrendszerben megírt, hibáktól hemzsegő, nem dokumentált, nem kommentelt webportállal. Előttem már több profi élből elutasította, és teljesen érthető, hogy miért.

2019. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Azért vagyunk programozók, mert olyan dolgokat is megcsinálunk (véres vizelettel is), amit "nem lehet". Ha mindent meg lehetne csinálni könnyen, mindenki ebből élne.
2019. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy még csak az elején vagyok a szakmának, ismerős terepen jól elvagyok, de az, hogy azonnal tudjak valami újat használni az sok, főleg ha még a doksi is kevés, kevesen használják a dolgot stb.
2019. jún. 22. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!