Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a megszokott eljárás arra,...

Mi a megszokott eljárás arra, ha egy adott fájlból beolvasott adatokra épül az egész program, rengeteg metódussal?

Figyelt kérdés

Ha a fájl sérült/hiányzik/hozzáférés megtagadva stb, akkor nem tudom kinyerni belőle az adatokat és ezáltal minden további művelet értelmetlen.

Egyelőre megoldottam úgy, hogy minden egyes metódus (ahol kell, metódushívás is) feltételvizsgálattal indít, hogy létezik-e a szóban forgó adat. Így azonban biztosan nem jó.


2019. jún. 21. 19:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
58%
A fájlt be kell olvasnod, nemde? Innentől fogva egyszeri beolvasás után meg tudod mondani, hogy be van-e olvasva (helyesen) az adat, vagy sem. Ha az egész program működése erre épül, akkor a program elején eldöntheted, hogy van-e adat vagy sem, miért kéne az összes metódusban külön ellenőrizni?
2019. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Hát ez lehet, hogy banális, de nem jön össze. :D

Ha van adat, akkor le kell futnia egy rakás metódusnak (amik használják, módosítják), ha nincs, akkor egynek sem. Kivételt dobnának, de egyébként sincs értelme az egésznek.

2019. jún. 21. 20:51
 3/45 anonim ***** válasza:

A programnak így kéne vázlatosan működnie


- Fájl beolvasása/validálása

- Ha van adat:

- - Metódusok lefuttatása

- - Végül adatok visszaírása fájlba


Így nem kell, csak a program elején ellenőrizni magát a fájlt.

2019. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Eddig azért eljutottam.



Csak egy (több) hatalmas if-else blokkal tudom elképzelni.


If (van adat)

{ futtasd le ezt a sok metódust}

Else

{ írd ki, hogy nincs adat és ne csinálj semmit }

2019. jún. 21. 21:23
 5/45 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszem, az objektumorientált programozás órán hiányoztál. Gyorsan nézz utána neten.
2019. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, mire akartok kilyukadni, de oké...
2019. jún. 21. 21:46
 7/45 A kérdező kommentje:

Először le kell tölteni a fájlt, HA sikerült, beolvasni, HA sikerült, akkor megfelelő kollekcióba rakni a szükséges adatokat, elvégezni pár számítást, a számítás eredményeit megintcsak kollekcióba tenni, végül kiírni az eredményeket egyelőre a konzolra. Majd az egyik meglévő grafikus programomhoz akarom csatolni, de mivel rengeteg újdonság van benne számomra, ezért egyelőre konzolalkalmazásban kísérletezem vele.

Jelenleg a fájl letöltése, adatok beolvasása közös osztály (de van is field, amiket az osztály minden metódusa lát), másik osztály a számítások és harmadik a konzolra történő kiíratás (ez a main-es osztály).


Nem tudom, hogyan máshogy pakolhatnám osztályokba őket, hogy ne álljon fent ez a nevezett probléma.



Valóban hiányoztam az OOP-órákról, mivel nem voltak!!! Egyedül pedig bitang nehéz megérteni - szerintem nem is lehet, így nem is értem.

2019. jún. 21. 22:02
 8/45 anonim ***** válasza:
2019. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
25%
Abszolút semmi köze az OOP-hez a programnak.
2019. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
21%
*problémának
2019. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!