Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért ennyire "népszerű"...

Miért ennyire "népszerű" itthon a C#, például tanfolyamokon, iskolákban miért azt nyomják?

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon jó kérdés. Én Angliában tanulok infó szakon, és soha szó nem esett erről a nyelvről. Helyette duplán nyomják a Java-t. Ahogy néztem a tanmenetet, nem is lesz ezen a szakon c/c++/c# semmilyen mértékben/formában, de sok angol egyetemnél szintén így megy.
2019. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Mert népszerű nyelv a piacon is gondolom.
2019. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

mert a Májkroszoft adja a "tisztaszoftver" program keretében az oktatási intézményeknek a windózt meg egyéb cuccait és cserébe elvárja hogy nyomják intravénásan a C# xarát a diákoknak


egyszóval beetetés, mint a drogdíllerek


érdekel nyugaton sehol nincs az oktatásban a májkroszot jávája (értsd: C#)

2019. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
helyesen: érdekes, nyugaton sehol nincs (!= nincs sehol) az oktatásban a májkroszoft Java-ja (értsd: C#)
2019. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

mert piacképes, fejlődő nyelv

a javat az utóbbi időben (multiplatformos fejlődése miatt főleg) már lenyomta

a java főleg az android miatt képes még állni a versenyt, de mivel a C# a multiplatformot már elég szépen nyomatja, így előbb utóbb ott is kiesik


persze még évekig tudja tartani magát a java, de ha nem fejlődik, akkor lemarad


viszont a játékfejlesztésben a nagy motorok is C# alapokra építenek lassan (Unity alapból arra, Unreal blueprint rendszere kezd átállni teljesen erre), a java játékok ideje már lejárt, mivel az IOS inkább C++ alapokra építi a fejlesztéseket, így a java multiplatformos előnye telefonokon már el is vesztette a fő létjogosultságát

jobban megéri egy komolyabb játékmotorral fejleszteni, mert jelentősen redukálni tudja a fejlesztési időt

2019. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, hogy "iskola" szóval az egyetemekre vagy a középiskolákra gondolsz-e. Ha az utóbbi, akkor nekem speciel a tanárom annyit mondott, hogy ott a legegyszerűbb a fájlok megnyitása. Azontúl meg kb ugyanazok a feladatok akármelyik nyelven.

Mivel én külföldre járok egyetemre, ezért azt nem tudom, hogy otthon mi van. Én játékfejlesztést tanulok és mi C++-t tanulunk az Unreal miatt (utolsó, nem hallottam még ilyenről, linket megköszönnék).

2019. jún. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Külföldi oldalak alapján ott nem nyomatják ennyire, nem ennyire közismert és nem is túlzottan szeretik.

Én is arra tudok gondolni, hogy a Microsoft nyomatása miatt...


Suli alatt a középiskolára gondolok illetve rendszergazda, szoftverfejlesztő, gazdinfós OKJ-kon is ezt a nyelvet nyomatják.


Külföldön nem szeretik és a Java-val összehasonlítva is az utóbbit tartják jobbnak - tegnap is találkoztam egy topikkal...

2019. jún. 27. 05:03
 8/15 A kérdező kommentje:

"a javat az utóbbi időben (multiplatformos fejlődése miatt főleg) már lenyomta"



Én erről kérek szépen cikket. :)



Fejlődő nyelv, de melyik nem. Mindenkinek a kedvence fejlődik a leggyorsabban.

2019. jún. 27. 07:46
 9/15 A kérdező kommentje:

Gondolom azért is szeretik ITTHON, mert ezt tanítják, ezt ismerik az emberek vagy legalábbis ehhez szoknak hozzá először.

Elmaradottak lennénk egyébként ebben is? (Komoly kérdés.)


Olvasgattam és külföldön a Kotlin, Go, Ruby ilyenek mennek... A Python és a Java mellett.

Itthon csak C#, Microsoft mindenek felett.

2019. jún. 27. 08:27
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

te vagy elmaradott, ha szerinted csak a C#-ot nyomatják

régen az iskolákban Pascalt nyomattak, aztán átálltak C# és C++-ra, néhány helyen Javara


A Python a magyar fejlesztők körében is népszerű, mellette még ott a PHP, Node.JS amik szintén felkapottak.

A C# egy a sok nyelv közül ami itthon IS sokak számára használatos, de senki nem "ragad le". A C# világpiacon is megállja a helyét, ha valaki külföldön szeretne elhelyezkedni vele simán lehetséges, játékfejlesztés terén a C# és a C++ sokkal piacképesebb irány jelenleg, mint a Java.


A Javat is használják, sőt oktatják is, mert itthon és külföldön is keresett. Amikor voltam tanfolyamon az oktatómhoz odajöttek páran, hogy milyen jól sikerült a java vizsgájuk. Ugye van most ez az irány, hogy egy cég fizeti a tanulásodat X éves szerződésért cserébe. Ebből van java, C#, python és pár felkapottabb nyelv. Ennyire hiány van szakemberből, hogy a cégek már maguknak képeztetnek ki embereket, az jó kérdés, hogy mi lesz a végeredmény, de úgy tűnik megéri nekik.

2019. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!