Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit gondoltok, mely platformna...

Mit gondoltok, mely platformnak van a legnagyobb jövője?

Figyelt kérdés

Desktop, mobil telefon, web


Nem tudom eldönteni hogy mire szeretnék specializálódni, mert mindet szeretem. Így nyilván a legnépszerűbbet szeretném megcélozni. Telefon / web alkalmazásokra van nagyobb kereslet? És a desktopra való fejlesztés mennyire van lefele ágazó ívben?



2019. júl. 2. 01:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mire használják.

PC mindig lesz a gaming miatt.

Mobil lesz, mivel szükség van egy könnyen hordozható eszközre.

A webet én nem kezelném külön platformnak, mivel a másik két platform ezt használja, és használni is fogja.


Mindegyikre más szempontból lesz szükség.

2019. júl. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a web appokra szavazok. Egyre kevesebb az olyan alkalmazas, amelyet megéri desktopra fejleszteni, ha webre fejlesztesz, akkor sokkal hamarabb elernek a frissitesek a userhez, eleg egy uj release, nem kell kulon minden user klienset patchelni.
2019. júl. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából ez nagyban függ attól mit is szeretnél fejleszteni


A gamingnek mind3 irány (web = értsd böngészős játékok) jó lehetőség, de persze mindenhol a megfelelő technológia és megvalósítás. Mondjuk a google stadia lehet ezt is kicsit megkavarja majd.


Sok program hasznos desktop is, de átültethető webre ahonnan elérhető egyből gépen és telón + nem kell letölteni semmit pluszba. Ennek is meg van a maga előnye és hátránya.


Ha csak anyagilag és szakmailag akarod magadat "biztonságban érezni", akkor szinte mind1 melyiket választod. Viszont, ha van olyan irány amit kifejezetten élveznél és szórakoztató lenne számodra, akkor azt válaszd.


Én webfejlesztő vagyok főállásban, mellette játékfejlesztés a hobbim évek óta, amivel mellékesben keresek is. A web sem rossz, viszont az elvárásaimnak, céljaimnak a web maga túl kevés, persze tudom, hogy a játéknak is szüksége van weboldalra. Mellette ha telefonra szeretnék buildelni, akkor az általam használt játékmotor ezt megengedi. Telefonra jobban optimalizált dolgokért viszont már bele kellene másznom Java/C++-ba. (Főleg méretet és valamennyi teljesítményt nyernék vele, de mivel nem ez a fő irányom, így nem foglalkozom vele.)

2019. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!