Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Letöröltem a Linuxot, de...

Letöröltem a Linuxot, de rosszul. Mit csináljak, hogy betöltse az XP-t? (GRUB hibaüzenet van, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy felttettem a netbookomra a Xubuntu 9.10-et pendriveról. Nem nagyon tetszett, főleg azért, mert nem megy a rajta a mobilnet. Le akartam törölni, de nem tudtam hogyan kell. Átmentem XP-be, ott az Easeus partition master programmal letöröltem a két linuxos partíciót (gondolom ezt nagyon nem kellett volna, de akkor még nem tudtam). Újraindítom a netbookom és a GRUB-ot (op.rendszer választót) már nem adta be, csak ez volt kiírva:

"GRUB loading

error: no such partition

grub rescue> _[villogó kurzor]"

Nem tölti be az XP-t, csak ez a kurzor van ahova lehet írni valamit. Kérem valaki segítsen, hogy el tudjam tüntetni ezt a GRUB-ot és betöltse az XP-t. Nem szeretném újratelepíteni a netbookot, mert körülményes lenne (mivel nincs optikai meghajtó). Segíítsééég!!


2010. júl. 9. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd be az xp telepítő lemezt, miután bebootol a lemezről, lesz olyan lehetőség hogy telepített xp javítása(lehet kicsit máshogy van megfogalmazva de a kulcsszó a javítás).Nah ezt válaszd ki, kcsi időbe beletellik, és mindent rendbe tesz a gépeden.Visszakapod az xp-det úgy ahogy volt, adatvesztés nélkül!
2010. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tedd be az xp telepítő lemezt..."

Hova?

"...(mivel nincs optikai meghajtó). Segíítsééég!!"

2010. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az előbb megpróbáltam úgy, hogy újra felteszem a Xubuntut. Telepítésnél 49%-nál megállt adathibára hivatkozva. Mostmár azt írja ki, hogy:

"GRUB loading

error: file not found

grub rescue>_"

Olvastam olyat, hogy a linuxba a /root/grub/grubnv.* fájlba van a GRUB-nak valami adata, de nekem csak ennyi van benne:

# GRUB Environment Block

############################################meg még sok#

Továbbra is be tudok lépni a linuxba, de csak live módba, ha valaki tud valami újat mondani, örömmel várom.

Ja és azért kösz az 1. válaszolónak.

2010. júl. 9. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Miután beindul a gép nyomd meg még a hibaüzenet előtt z F8at és ott akkor ki kéne írnia 2 operációs rendszert.

Válaszd ki az XP-t majd Start windows normality.Ha tudsz angolul az előny.

2010. júl. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző nagyon vicces!


A probléma eredete a következő. GRUB nagyrészt a fájlrendszeren lakik (ellentétben a LILO-val aki teljes egészében a boot sectorban vagy az MBRben), MBR csak egy betöltő kód van, ami Linux partícióról indítja a GRUBot. Partíció törlésével teljesen kiherélted szegény, az MBR önmagában használhatatlanná vált. A megoldás ebből adódik, vissza kell állítani, vagy újraépíteni az eredeti MBRt, utána ha nem történt volna meg automatikusan, aktívnak kell jelölni az indítani kívánt partíciót.

Nem tudom mit tudsz indítani, ezért több mindent leírok:

1. DOS/W95/W95 indítólemez: fdisk /mbr

2. XP telepító: Indítsd a Recovery consolet (R), majd fixmbr parancs

3. Linux: install-mbr /dev/sda (hda, sdc, stb)


Szükség esetén activ flaget fdisk (akár linux, akár DOS) segítségével, vagy bármilyen particionálóval tudod megoldani.

2010. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!