Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linq-ban pontosan hogyan...

Linq-ban pontosan hogyan működik a selectmany és groupby?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy anonymous objectekből álló IEnumerablem, ahol az anonymous object az egy int id, IEnumerable<string> aliasok propertykkel rendelkezik.


Hogyha ebből egy olyan IEnumerablet akarok csinálni, ahol az anonymous object int id és string alias propertykkel rendelkezik, akkor a collectionből először selectelnem kell egy új anonymous objectet, ahol a belső IEnumerablen egy selectmanyt hívok, hogy kilapítsam azt, igaz?


Szóval ha jól értem és ezzel az id-hoz tartozó IEnumerable-ből csináltam egy int - string "párost", akkor OrderBy-al a SelectMany ellenkezőjét érhetem el, igaz?


Ha valamit kilapítottam és utána másik propertyre groupby-olok, akkor az ahhoz a propertyhez tartozó properyket becsomagolom egy IEnumerable-be?


Egy egyszerű példa, hogy mire gondolok:


Van egy ilyen anonymous objectem, hogy {0, {egy, kettő, három}}, ezt SelectMany-vel kibírnám csomagolni {{0, egy}, {0, kettő}, {0, három}}-ra és hogyha groupby-olnék a "három"-ra, akkor hogyha több id (itt 0) tartozna hozzá, akkor azt kapnám, hogy {{egy, IEnumerable az egy-hez tartozó id-kkal}, {kettő, IEnumerable a kettő-höz tartozó id-kkal}, stb...}


A sajátos jelölésért bocsi, remélem érthető. Jól gondolom, hogy ezek így működnek vagy valamit rosszul értek?


2019. júl. 3. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
25%

Google: C# LINQ How does selectmany work?

Google: C# LINQ How does groupby work?

2019. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!