Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP, írja ki a jelenlegi...

PHP, írja ki a jelenlegi évszám-2000-ret ha a Június hónap átlépve?

Figyelt kérdés

Azt akarom elérni, hogy:

használja a <?=date("Y")-2000 ?> kódot, hogyha a Hónap átlépte Júniust, hogyha nem, akkor pedig azt, hogy <?=date("Y")-1999 ?>

Hogyan lehetne ezt megoldani?


2019. júl. 4. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

<?=((date("m")>6) ? date("Y")-2000 : date("Y")-1999) ?>


elvileg működnie kell így, bár régen php-ztam, lehet hogy a szintaxis rossz.

viszont biztosan működik:


if(date("m")>6)

echo date("Y")-2000;

else

echo date("Y")-1999;

2019. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szép tiszta üzleti logika lesz.
2019. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

azta, nem tudtam hogy ilyen is van a PHP-ban (mármint az első megoldásodra értem).

köszi!

2019. júl. 4. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:

A feladat világos, a funkció nem... :) :)


Valami ami i.sz. 19 július elsején történt, ahhoz próbálsz referenciadátumot lőni? De azt tudod, hogy januárban ugrások lesznek... :) Érdekelne a projekt, ahova ezt kell használni...

2019. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 te miről beszélsz?
2019. júl. 4. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Én így közelíteném meg:


<?php

const LIMIT_MONTH = 6; //határhónap konstansba kiszervezése

...

?>

..

<?=(new DateTime())->modify("-1999 years -".(LIMIT_MONTH-1)." months")->format("o")?>

2019. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Próbálja kitalálni hogy mi a lószart akarsz elérni. Egyébként nem csoda hogy nem érted, ha még egyösszeadás szintű problémát sem vagy képes megoldani.
2019. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsó kettő, nektek mi a franc bajotok van? Megértem ha unatkoztok mert nincs életetek, ezért bele akartok kötni másba, de bakker, mit nem lehet azon érteni, hogy annyit akarok, hogy ha az adott hónap el lett hagyva (tehát hogy a degeneráltabb réteg is megértse, hogy a 6. hónap el lett-e hagyva), vagy vagy nem.


"De azt tudod, hogy januárban ugrások lesznek.."

Milyen "ugrások lesznek" ? És én vagyok az analfabéta? Gratulálok :D

Minek kéne tudni hogy milyen projektről van szó? Egy szimpla kérdést tettem fel ami megválaszolható (mint láthatjátok is) enélkül az információ nélkül.


De várjál, mielőtt lenne valamelyikőtök ugyan ilyen agyilag visszamaradott, hogy ebbe IS belekötne:

arra voltam kíváncsi, hogy EZ hogy néz ki PHP-ben:

EZ:

IF (hónap>=JÚNIUS)

AKKOR {2019-2000=19}

MÁS ESETBEN {2019-1999=18}


Remélem így már sikerült megérteni az önjelölt okoskodóknak is a problémát. Köszi!

2019. júl. 5. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Így már érthető.


Ebben az esetben:


<?php

if(honap>=JUNIUS){

azaszaramitakarsz = year-2000;

}

else{

azaszaramitakarsz = year-1999;

}

?>


Bár ha már az elágazási is gondot okoz, akkor nem tudom hogy miért ülsz olyan magas lovon.

2019. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Te szimplán csak egy provokatív, okoskodó *subhuman* vagy akinek nem jött össze az élete, ezért itt tölti ki a világfájdalmát azokon, akik szeretnének tovább is jutni, mint te a 8 általánosoddal. Tégy egy szívességet a világnak és magadnak, ne válaszolgass senkinek se GYIK-on.
2019. júl. 5. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!