Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excelben adatbázisféleség...

Excelben adatbázisféleség szerkesztése és kategórizálása?

Figyelt kérdés
Én egy pókerjátékos volnék, szeretek elemezni, nagyrészt, már rálátásom, most egy olyan cuccot szeretnék alkotni, hogy a kézerősségek %-os esélye egymás ellen, egy féle flopon. Nos a lapok kategóriákra vannak bontva: H= A-T-ig, M= 9-6-ig L=5-2-ig. Kombinatóriailag úgy emlékszem, hogy a HML flop azaz a Ac9s2d, Kc7s5d stb Flopok lesznek a legtöbbször. Van egy szoftver amiben tudok adatbázist létrehozni több 1000 flopról, csak a probléma az, hogy kategórizálni, nem lehet :( Egyenként pedig több ezer flopot szétválogatni, igen csak megterhelő lenne számomra. Ugye ezt az adatot, tudom exportálni az excelbe és az excelben valamilyen módon ha bejelölöm az egészet, tudom, hogy van olyan, hogy csere, pl ,helyett. és ha bejelölöm, megnyomom a ctrl+f-et ott tudok cserélgetni az összesre ugye. Na de azt hogy tudom megoldani, hogy egy lap mellé a bal oldalához akár egyesével módosítani az összes flopon, pl: A elé H, K elé H, Q elé H, J elé H, T elé H, 9 elé M, 8 elé M és így tovább? A lapok bal mellé a szűrés miatt lenne fontos.

2019. júl. 13. 22:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Erre gondolok [link]


Az első 3-at manuálisan oldottam meg, de szinte kivitelezhetetlen kézzel :(

2019. júl. 13. 22:56
 2/4 anonim ***** válasza:

1000 éve kiszámolták ezeket, és számtalan könyv szól erről.

[link]

2019. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi, de engem nem ez érdekel, hanem preflop rangeket szeretnék csinálni, postflopra tervezve és az összes leggyakoribb flopra equityt számolni a populáció megadó range ellen. Persze nem ebből állna az egész, preflop range, hogy akkor HML-en ezek a kezek teljesítettek a legjobban az ellenfél range ellen, csak kíváncsiság. Hátha kijön belőle valami érdemleges.
2019. júl. 13. 23:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Excel MID függvényét nézd meg, azzal tudsz szétszedni majd IFfel ellenőrizni elemeket egy szövegben. Jó hosszú függvény lesz, én szétbontanám és segédoszloppokkal oldanám meg.

Viszont több ezer flop adatai is viszonylag kis mintát jelentenek egy ilyen vizsgálathoz, én az előre kiszámított valószínűségeket használnám, az alapján ugyanúgy képezhetsz range-eket.

2019. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!