Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen arányban jelenik meg a...

Milyen arányban jelenik meg a kiégés (burnout) a szoftverfejlesztőknél a többi szakterülethez képest?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem írod le angolul is, eskü nem tudtam volna hogy mire gondolsz.
2019. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor trollkodjatok csak, másra úgyse vagytok képesek.
2019. júl. 16. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
erre a pályára csak "kiégett" emberek mennek eleve :D
2019. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelentős mértékben jelen van a kiégés ebben a szakmában (is).

A legtöbb programozó alapvetően szeret programozni, van is valami kis dédelgetett hobbiprojektje, ahol minden szépen letisztultan van megvalósítva, amire öröm ránézni, és amivel akkor foglalkozik csak, ha éppen kedve van. Mint egy hobbi, ezért is nevezik hobbiprojektnek.

Ezzel szemben a legtöbb fejlesztői állásban ezeréves borzasztóan összegányolt legacy projekteken kell dolgoznod. Általában a technológia sem a legkorszerűbb, a kód sem letisztult (mert minden feature tegnapra kell), tele van TODO-kkal, hogy ezt itt meg itt majd refaktorálni kellene, és egyszerűen ha ránézel az egészre, nem az öröm kap el, hanem a sírás. És ezzel kell foglalkoznod napi 8 órában, heti 5 napban, nincs időd refaktorálni, hanem egyre csak tolni kell bele az újabb és újabb featureket, mindenféle "hackelésekkel" és gányolásokkal megoldva.

Ráadásul közben szorít a határidő, a userek egymásnak ellentmondó igényekkel jönnek, vagy épp menet közben változtatják meg az igényeiket, és a végén meg ott értetlenkednek, hogy ez miért így működik, ők nem is így akarták.

Sajnos rengeteg az ilyen munkahely, és igen könnyű kiégni. Cserébe a viszonylag jó fizetés valamennyire azért tud kárpótolni

2019. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztalom, hogy a kiégés ellen segíteni tud az impulzív kezelése a bullshitnek. Ha valami szar, akkor mondd ki, hogy szar, öntsétek ki a kollegákkal, hogy épp mekkora shithalmazon dolgoztok. Az elfojtott feszültség, idegesség ártalmas lehet hosszú távon, ha viszont mindent azonnal kiadsz magadból, és kvázi "megéled" a negatív impulzust, az segít épnek maraadni.
2019. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1:3
2019. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!