Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# programozásban ezt hogy...

C# programozásban ezt hogy programoznátok le?

Figyelt kérdés

Egy színház pénztárának nyilvántartása tartalmazza, hogy egy adott elıadásra mely

helyekre keltek már el jegyek. B(i,j) tömbelem az i. sor j. helyét jelenti a baloldalon,

J(i,,j) ugyanezt a jobboldalon. A tömbelem értéke 1, ha az adott helyre szóló jegy már

elkelt, 0 ha még szabad. Írjunk programot mely keres két szomszédos szabad helyet

az adott elıadásra.


2019. júl. 21. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Programnyelvtől függetlenül: fogsz két egymásba ágyazott ciklust, és a belső ciklusmagban ellenőrzöd, hogy a tömb adott eleme, meg a rá következő egyaránt nulla-e. Ha igen, akkor az a két, egymás melletti hely szabad.

Arra vigyázz, hogy a belső ciklus csak az utolsó elemig menjen, máskülönben túlindexelnéd, amikor a következő elemre hivatkoznál.


Nem, nem fogom megírni, és nem azért mert genyó és lusta vagyok, hanem mert azzal egy milliméterrel nem segíteném elő a tanulásodat. (Ez meg szemmel láthatóan valamilyen iskolai példa.)

Egyébként ilyen esetekben mindig javasolt végiggondolni, hogy "offline" esetben hogyan állapítanád meg?

2019. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Tulajdonképpen ez az egyik fő bajom, hogy hogy oldjam meg, hogy ne indexeljem túl. A másik, hogy valahogy sosem írja ki az összes szabad helyet, egyes szabad helyeket kihagy.

2019. júl. 21. 10:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Azóta a túlindexelésre megvan a megoldás.)
2019. júl. 21. 10:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első megoldást annyival kiegészíteni, hogy ugye a színházban nem csak egy sor van, hanem több, így a tömbben két egymás melletti üres hely jelenthet a valóságban akár két különbözős sor két külön végét is.


Használj egy tömböt, ami a sorokat tárolja, és minden eleme egy újabb tömb legyen, ami az egyes székeket jelöli, így lehetnek különböző hosszúságú soraid, ami a színházakban egyébként jellemző.

2019. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem olvastam végig a feladatot. :D
2019. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez érdekes feladat mert mi van akkor ha van 3 szabad szék?

pl: 10001

Itt a példánál helyek:

1 foglalt, 3 szabad, 1 foglalt

itt az első két nulla az két szomszédos szabad hely, de utána lévő pedig megint 2 szomszédos szabad hely.


Szóval ha 3 szabad hely van akkor 2 szomszédos szabad hely van.


Ha 4 akkor 3 szabad szomszédos hely van.


Amit be kell olvasni abból legalább két sort vagy az se baj ha az egészet megosztod valahogy(akár képernyőképként) csak, hogy tényleg lássuk, hogy van a forrás fájl amit beolvasol.

2019. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítésgeteket!


Forrásfájl nincsen, random számokkal töltöttem fel a tömböket.

2019. júl. 21. 23:42
 8/8 anonim ***** válasza:

csak nekem hiányzik, hogy hány hely van 1 sorban?

vagy nem egészen értem ezt a jobb-bal felállást


B(1,1)

1. sor 1. szék balról


J(1,1)

1. sor 1. szék jobbról


nem? vagy félreértettem valamit?

2019. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!