Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a Software...

Mi a különbség a Software Developer és a Software Engineer között?

Figyelt kérdés
A magyar megfelelőiket nem egészen tudom.

2019. júl. 22. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanúgy bugfix-eket és legacy kódokat fogsz túrni senki által sem ismert business requirement-ek alapján...
2019. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Valójában semmi. Szoftverfejlesztő és szoftvermérnök a magyar megfelelő. Az utóbbi kicsit profibbnak hangzik, mert sokan azt társítják hozzá, hogy a mérnök az már tervez is, míg a fejlesztő csak "kóder", de ennek semmi valóságalapja nincs. Volt egy korábbi hasonló kérdés, ahol már kifejtettem, hogy ma menő / rang mérnöknek lenni, ezért sokan magukra aggatják, hogy ők bizony szoftvermérnökök, nem csak fejlesztők. Ha meg leinformatikusozod őket, akkor az egyenesen sértő.


Fun fact, hogy sok-sok éve állítólag az akkori APEH vagy valamelyik hatóság megbüntette a céget, akiknél most dolgozok, mert "az nem létezik, hogy egy 250 fős cégnél 235 ember munkaköri besorolása szoftverfejlesztő". Ezért akkor egy csomó embernek megváltoztatták a besorolását szoftvermérnökre vagy rendszerfejlesztőre, de az emberek ugyanazt csinálták továbbra is, mint előtte, csak az ellenőrök is boldogok voltak.

2019. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

#"Ha meg leinformatikusozod őket, akkor az egyenesen sértő."

Persze hogy sértő, az informatikus a rendszergazda a fél éves képzésével, meg az informatikatanár aki jobbára még annyit sem tud mint a rendszergazda.

2019. júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

A szoftverfejlesztő inkább magasabb szintű programozási nyelveket használ. Pl: Java, Python, PHP, Javascript, stb.


A szoftvermérnök komolyabb dolgokkal foglalkozik. Pl: C/C++/Assembly nyelvekkel. Beágyazott rendszerekkel, komolyabb szoftvereket készít, meg sokkal nagyobb a tapasztalata a sima fejlesztőhöz képest. Általában nekik diplomás végzettségük is van.

2019. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 moozygoo ***** válasza:
34%

Én úgy vettem észre a software engineert egyetemi végzettségűekre és mérnöki munkákat végzőkre mondják, míg másikat az összes többi fejlesztőre.

Egyébként felesleges ilyen címek használata szerintem, inkább a hr-esek szeretik és azok akik minél jobb színben akarják feltüntetni magukat.

2019. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!