Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen billentyűzetkiosztást...

Milyen billentyűzetkiosztást használjak?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni és szeretném megtanulni a 10 ujjas gépelést. Valamikor egy pár évre szeretnék kimenni külföldre. A célpont vagy Hollandia, vagy Anglia.

A magyar, angol és amerikai kiosztás között gondolkodom.

(Hollandiában amerikai kiosztást használnak)



2019. júl. 23. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad, hogy hol és milyet szeretnél majd használni, szóval nem értem a kérdést. :)
2019. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami jólesik. Hollandiában is olyan kiosztást állítasz be magadnak amilyet akarsz, senki se fog beleszólni. Elsőre kicsit fura, ha nem minden gomb azt csinálja ami rá van írva, de ha úgyis vakon gépelsz nem lesz gond. Én is magyar kiosztást használtam USA-ban ottani billentyűzeten, nem zavart különösebben.
2019. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: A három közül az egyiket szeretném megtanulni.

Illetve most megy magyarul, de látom, hogy mások az amerikait tanulják. Lehet olyat is lehetne csinálni, hogy egy amerikai alapra valahogy rátenném a magyar betűket. Ahogy emlékszem, az amerikaiak nem is használják az alt-gr -t, tehát lehet ez is megoldható, de persze az is jó lenne, ha Intelij Idea -ban tudnám használni a default shortcutokat.

2019. júl. 23. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Programozokent nincs szukseged 10 ujjas gepelesre. Amikor beindul egy uj projekt, az elso 1-2 het alatt sok uj kodot irsz, de utana egyre jobban lelassulsz es tobb idot toltesz a mar letezo kod bongeszesevel es gondolkodassal.
2019. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
K..rvára mindegy.
2019. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!