Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Aki hirdetésblokkoloval...

Aki hirdetésblokkoloval látogat meg oldalt, ahol reklám van, akkor ő nem kap reklámot, így az üzemeltető se fog utána látogatónként a hirdetések után zsetont kapni?

Figyelt kérdés

Mert ha ez így van, akkor a Google felléphetne a hirdetésblokkolokkal, mert az oldalak elkészítése rengeteg munkába telik, és az illető inkább várja meg azt az 5s-30s-es reklámot, vagy inkább ne használja az internetet.


Látom sok applikáció alatt sírnak és 1* a reklámok miatt, és? Te használod az alkalmazást ingyen,(akkor ne sírj, hogy minden menet elött vagy után reklám van) mert egy alkalmazás összerakása se kis munka, ha tudja és annyira szenved a reklám miatt, van lehetőséve megvenni a reklámmentes részt.


A reklámoké is a jövő, tehát ennél csak több lesz...


2019. okt. 1. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

jó pár játékot töröltem amiatt, mert a fejlesztők annyira idióták, hogy már játszhatatlan lett a játék a sok reklám miatt


viszont vannak játékok ahol meg nem zavar a reklám, mert amolyan jutalomként éli meg az ember, hogy kap érte valamit...


weboldalnál azok a reklámok nagyon zavaróak akik random ablakokat dobálnak fel (szerencsére már nem nagyon kapok ilyet, pedig adblockot sem használok)

2019. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötelező alkalmazást készíteni. Ha valaki csak anyira szar jatékot tud írni hogy pénzt már senki sem adna érte, az inkább válasszon más hivatást, vagy menjen el céghez dolgozni!
2019. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Az éremnek két oldala van.

Igen, vannak, akik pénzt kapnak a reklámok után.

És igen, sok alkalmazás és weboldal használhatatlan a temérdek (irreleváns) reklámtól.

Ezért lenne a fejlesztő egyik nem elhanyagolható feladata, hogy a reklámok mennyisége, és a felhasználó irritálása közötti kényes egyensúlyt megtalálja. Ami egyébként neki is érdeke (lenne): ugyanis fajlagosan jobb eredményt tud elérni az olyan reklámokkal, amik nem váltanak ki unszimpátiát a felhasználóból. Ugyanis a reklámozásnak is megvan a maga kultúrája, amire a legtöbb fejlesztő élből tojik rá. Telehányják az oldalt böngészőlassító Flash-reklámokkal, meg 46 felugró ablakkal, aztán csodálkozik, ha csak bokkolóval hajlandóak azt használni? Talán egy kicsit gondolkodni kéne néha.

2019. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem valószínű, hogy reklámkattintás után fizetnek, akkor nagyon nem érné meg. Az oldalkattintás alapján határozzák meg a reklámsávok árait, azaz hogy mennyi emberhez juthat el. Akár látja a felhasználó a reklámot akár nem, a hirdető kifizette azt a reklámdoboz árát.

Laikus internetezőből amúgy valószínűleg több van, mint gyakorlottból, így sokkal kevesebben blokkolják a reklámokat, mint akik láthatják.

2019. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shaddark ***** válasza:
82%

A gond csak az ezzel hogy én pl. nem akarnék reklámokat látni.

Ha nem jön be az oldal hirdetés blokkolóval (Igen, erre van már technológia, sok oldalon így működik) akkor nem vagyok kíváncsi rá.

Ami bejön azon viszont NEM szeretnék egyetlen egyet sem látni. Pont.

Nem is látok amúgy, teljesen reklám mentes nálam minden.

- Ami egyébként a hirdetőknek szuper jó dolog.

Ha teszem azt pl. látok egy hejho reklámot mondjuk a youtub-on, a helyett amit látni szeretnék.

Ilyenkor generálódna bennem egy negatív érzés a hejhóval szemben, hiszen akadályoz engem, feltart, frusztrálja a kis lelkem :) .

Ez után ha bemegyek a boltba, és egyforma áron látok két terméket, biztosan nem azt fogom választani amitől negatív érzésem lesz ha ránézek, mert tudat alatt megmarad ez a hatás...

A marketing szakemberek valószínűleg tudják ezt, csak hát ha a butuska hirdetők fizetnek azért is hogy megutáld a terméküket akkor tolják...

2019. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

1-2 reklám belefér

Ami probléma, amikor annyi reklám van pl egy alkalmazásban, hogy többet látok reklámot mint amennyit játszok, na az már gáz.

2019. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Már a youtube estén is zavaróak a videók előtti reklámok. Ezért telepítettem AdblockerPlus-t.

Ki nem szarja le az üzemeltetőket.

Ha valaki csak a zavaró hirdetésekkel tud weboldalt üzemeltetni, akkor nem is kár ha megszűnik a weblap.

2019. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shaddark ***** válasza:

Szerintem nem mindegy hol vannak.

Így hogy a mohóság felülírja a józan észt az üzemeltetők csak azt érték el hogy mindenki használ már ad blokkolókat.


Ha csak olyan helyre rakták volna ahol nem zavar senkit sem, (pl egy cikkben 2 bekezdés között, vagy a youtubon a videó alatt) akkor az emberek eltűrték volna. Így hogy belepofátlankodik a videókba (ami nonszensz, nem is értem hogyan képzelték hogy ezt eltűrik az emberek) mindenki használni kezdte a blokkolókat amikről normális esetben azt sem tudnák hogy léteznek...

2019. okt. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!