Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Probléma a session_start () -al?

Probléma a session_start () -al?

Figyelt kérdés
Amatőr kérdés, de nem tudom, hogy mit rontottam el. Van egy index.php-m, amin include-olok egy menu.php-t, amiben bejelentkezéstől függően más menüpontokat lehet elérni. Ha a session_start()-ot az indexen hívom meg, akkor a login.php-n már nem találja a sessiont. Hova kell tennem, mit rontottam el?

2019. okt. 11. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az index.php-n hívod meg az csak ott lesz elérhető.

Minden oldalon, ahol session-t akarsz használni startolni kell.

Ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy mondjuk egy config.php fájlban session_start()-ot meghívod és minden oldal tetején includeolod a config.php-t.

2019. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na többek között ezért is rossz megoldás simán kódrészletek include-olgatása.

Csinálj függvényeket és hívd meg őket, akkor nem lesz gond!

2019. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem írtam (nem is értem miért), hogy XAMPP-n dolgozok még, nem éles szerveren. Számomra nem volt egyértelmű, hogy nem egyszer, hanem minden oldal tetején meg kell hívni, azt hittem, csak egyszer kell az index.php-n.
2019. okt. 12. 07:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezek elsőre ránézésre nem túl logikus dolgok. Azt kell megérteni, hogy a HTTP egy állapot nélküli protokoll, azaz nincs tisztában az előzményekkel. Ezért kellenek a cookie-k és a sessionök is. Amikor a user lekér egy weblapot, akár statikus html van mögötte, akár PHP-script, az úgy indul el, mint a ma született bárány. Valahogyan rá kell jönnie, hogy a user már pl. bejelentkezett az előző oldalon, ez a magyarázata az ilyen furcsa viselkedésnek.
2019. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!