Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ingyenes web hoszt és domain...

Ingyenes web hoszt és domain név van?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan oldal ahol ingyenesen lehet domain nevem pl (www.amitakarok.hu) vagy ilyen nincsen? A válaszokat előre is köszönöm

2019. nov. 19. 20:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mindegyiken.
2019. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
73%

Fentebb írta valaki, hogy nem ajánl ingyenes tárhelyet. Én részletesebben ki fogom fejteni, miért nem ajánlom. Ettől függetlenül ajánlok egy olyan szolgáltatást, amit ingyenes ellenére megbízhatónak tartok, de ez is kompromisszummal jó.

Vagyis pontosítok. Gyakorlás és tanulás céllal bármelyik ingyenes tárhely jó. Tehát ha neked arra kell, hogy weboldal szerkesztést tanulsz, ahhoz kezdésként nagyon jó az ingyenes tárhely.


Viszont éles oldalhoz nem ajánlom, mert több szolgáltató volt, ami vagy megszűnt (ez a rosszabb), vagy ingyenes volt, de fizetős lett. És ezek a szemem láttára.


A tárhely szolgáltatás fenntartása nem ingyenes, hiszen pénzbe kerül a szerver, 0-24 órában megy (ami szintén pénz, mert áramot fogyaszt), továbbá gyors internetkapcsolatra is szükség van, ez szintén nem pár forint. Így valami érdeknek, illetve haszonnak kell lennie azon, hogy ingyen adnak tárhelyet.


Vannak ingyenes tárhely szolgáltatók, de ebben egyértelműen megvan a maguk üzleti érdekük.

- Az egyik jellemző típusa, amikor hirdetést jelenítenek meg az oldalakon (sokszor elég zavaró bannert, ami az oldal egy jelentős részét elfoglalja). Itt egyértelmű, hogy a szolgáltatónak reklám bevétele van, a hirdetők fizetik meg az "ügyfelek" tárhelyeit.

- A másik jellemző típus, amikor kisebb tárhelyet és/vagy lassabb szolgáltatást adnak ingyen (de legalább reklámmentesen). Ilyenkor abban bíznak, hogy ha kicsi lesz a tárhely, akkor majd nagyobbra váltasz, azaz később fizetni fogsz érte. Az egyik népszerű szolgáltatónál napi 500-1000 oldalbetöltésnél törölték az egyik barátom oldalát, és közölték, hogy ez a használati mód csak fizetős tárhelyen megengedett. Valljuk be, ez így nem korrekt, de mivel ingyen van, megtehetik. Tehát a cél, hogy kipróbáld, később fizess érte.

- A harmadik típus oldalkészítővel van egybe építve. Én azt mondom, hogy ez a legrosszabb, mert itt még az oldal sem a tiéd, és ha később fejleszteni szeretnéd, még csak elköltözni sem tudsz. És ebben is hirdetések vannak az ingyenességért cserébe.


Összességében a reklámmentes ingyenes tárhelyeket nem ajánlom, ott mindenképp arra mennek rá, hogy később válts fizetős csomagra és ezt már volt szerencsém megtapasztalni.


Ígértem az elején, hogy ajánlok egy ingyenes tárhelyet, ami kompromisszumukkal jár, de jó.

Ez az [link]

Ez a cég legalább 15 éve jelen van az interneten, és azóta ad ingyenes tárhelyet, és nekem még sosem töröltek róla tárhelyemet, pedig az egyiket még 2004-ben regisztráltam. Minél régebbi egy cég, annál megbízhatóbb, a 15 év már jó referencia.

valasztottnev.atw.hu aldomaint és 500 Mb tárhelyet ad, van benne PHP és MySQL is. Ráadásul a sebességgel sincs gond.

A komprumisszum az, hogy banner hirdetést jelenítenek meg az oldal tetején, ami folyamatosan ott van, viszont ha a reklámot nem kíséreled meg eltávolítani (vannak rá trükkök, de ez szabálytalan), akkor nem kell tartani attól, hogy törlik az oldalad. Viszont mivel az egyik legrégebbi Magyar ingyenes tárhelyszolgáltató, így stabil hirdetői és technikai háttere van, így egy kisebb személyes oldalhoz jó választás.



Domain szolgáltatónál fentebb említették a freenom.com-ot. (.tk, .ml, .ga, .cf)

Ők meg indoklás nélkül törlik a domaineket, sajnos jártam így vele, ráadásul céges oldallal is). Ez megint csak gyakorlásra jó így, éles oldalhoz nem ajánlom.



Viszont vannak tárhely szolgáltatók, ami évi 5000 Ft-ért tárhely és domain nevet is adnak egyben. Mivel egy szerver normál esetben több száz honlapot tud kiszolgálni, ezért ilyen kedvező az ára.

Én szenvedtem anno elég sokat ingyenes tárhelyekkel, és egy fizetős alap csomag bármelyik szolgáltatónál jobb ezeknél. Bár itt is elég sok különbségek vannak szolgáltató és szolgáltató között (van ahol túlértékesítik a szervereket), így azóta már VPS-re váltottam. Ennek az előnye, hogy én vagyok a rendszergazda, én döntök a rendszer beállításokról, normál esetben fix erőforrásokat ad, így kifejezetten forgalmas oldalakhoz ajánlják. A hátránya, hogy alapszintű Linux ismeret kell a beállításához és az üzemeltetéséhez, de interneten rengeteg leírás van ehhez. Ha megtanuljuk a kezelését, akkor a VPS a legjobb választás szerintem.


Egy kicsit hosszú lett az írásom, de szerintem így érthetőbb lesz, és személyes tapasztalataim osztottam meg segítő szándékkal. Ha kell és garantáltan jót szeretnél, a VPS-ben is szívesen segítek!

2019. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!