Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP -- Ajax probléma (? )

PHP -- Ajax probléma (? )

Figyelt kérdés

Szép napot!


Egy kis eligazításra volna szükségem, 1 hete elkezdtük tanulgatni az Ajax-ot, de legközelebb csak csütörtökön lesz óránk, és haladom kell a projektemmel. Alapból elég egyértelmű dolognak tűnik, de egyszerűen ez a login dolog kifog rajtam. A probléma, hogy nem történik meg sem a bejelentkezés, sem a regisztráció. Login/Register gomb után szimplán lefut a scripts.js, mert visszarakja a mező értékeit üresre, de ezen kívül semmi sem történik.

Szintaktikai hiba nem hinném hogy van, biztos valami kis dolog kerüli ki a figyelmem.


index.php: [link]

server.php: [link]

scripts.js: [link]



2020. febr. 3. 14:06
 1/10 A kérdező kommentje:

Pontosítva a problémát: a következő server.php-ban lévő elágazásba már nem megy bele:

if (isset($_POST['action']) and $_POST['action'] == "login") {

echo "<script>alert('BEJELENTKEZÉS MEGTÖRTÉNT!');</script>";

}

2020. febr. 3. 14:09
 2/10 anonim ***** válasza:

VALUES (

'{$input_felhasznalo_uid}',

'{$input_felhasznalo_first}',

'{$input_felhasznalo_last}',

'{$input_felhasznalo_pw}',

'{$input_felhasznalo_email}'

)";



Ez mi?

2020. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jogos, az kissé kacifántos lett, későbbiekben kiderült volna, de bele sem megy abba az elágazásba.


[link]


Így már jobb?

2020. febr. 3. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:

data: {

'action': "register",


- vs -



if (isset($_POST['register_btn'])) {


Tehát postolod a server.php felé hogy {'action':'register'}, a server.php-ban meg csekkolod hogy $_POST['register_btn']


Ez így nem teljesen okés.

2020. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És tényleg.. Eddig direkt csak a "echo "<script>alert('BEJELENTKEZÉS MEGTÖRTÉNT!');</script>";" - val próbálhattam, hogy egyáltalán belemegy-e az elágazásba, de nem akart echo-zni, sem alertezni (lásd fölötte lévő elágazás).. Köszi szépen. :D
2020. febr. 3. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Kérlek szépen:


1. index.php -ba csak oldalakat hívj meg!

Nézz utána: require_once


2. ADATBAZISBA ilyen formában nem csatlakozunk:


mysqli_connect('localhost', 'root', '998877665544332211', 'referencia');



Hozz létre mondjuk egy config.php-t amiben egy tömbben eltárolod az adatokat.


3. Ne legyenek magyar változó nevek a kódba!

2020. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Debuggolj mindig mindent ezerrel, a böngésződ fejlesztői eszközeiben tudod követni a http kérdés/válaszokat, sokat segít!


#6


Ez egy tanulóproject, egy hete foglalkoznak Ajax-szal, teljesen fölösleges még ilyenekkel foglalkoznia.

2020. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Értem, hogy tanuló project. De megírta ezt a kódot, tehát már tanult php-t és html-t is. Főleg, ha már AJAXoznak. Az AJAX nem olyan téma, amit elsőként veszünk. Ez olyan, mintha előbb integrál feladatokat csinálnál, de szorozni, osztani nem tudsz. Na jó, lehet hogy nem túl jó példa, de jelenleg más nem jut eszembe.


Igazából tanácsként írtam. És ha átalakítja kicsit, biztonságossá teszi kicsit, akkor majd a tanára is mondani fogja, hogy ez már igen. :)

2020. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok hogy ez így nincs rendben, főleg biztonság téren. Mindenképp implementálok majd biztonságosabb megoldást előző projektjeimből, egyenlőre az alapokat szeretem megoldani.
2020. febr. 3. 16:00
 10/10 A kérdező kommentje:

A bejelentkezést még mindig nem tudom működésre bírni.. Esetleg valami tipp? A script lefut, a viszont ebbe nem tudom (ennek debugolására is szívesen meghallgatok tanácsot, próbálgatom console.log, pre var_dump de semmit sem csinál):

if (isset($_POST['action']) and $_POST['action'] == "login") {

check_login($_POST['input_felhasznalo_uid'],$_POST['input_felhasznalo_pw']);

}

server.php: [link]

scripts.js: [link]

2020. febr. 4. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!