Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldalon adatbázisból grafikon?

Weboldalon adatbázisból grafikon?

Figyelt kérdés

Egy weboldalon ha létrehoztam egy grafikont, ami azt mutatja meg, hogy pl egy adatbázishoz melyik nap hány sort adtak hozzá. Az adatbázisban minden sorban a 'datum' nevű cella tartalmazza a dátumot, amikor az adat hozzá lett adva az adatbázishoz.

És van ez a grafikon ezzel a kóddal:

[link]


Hogyan tudnám megoldani, hogy minden egyes napot függvény segítségével (vagy máshogyan) automatikusan adja hozzá a grafikonhoz? Valaki esetleg tudna esetleg kódot is mutatni?



2020. ápr. 8. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem hogy hogy csináltad ezt a grafikont, ha nem adatbázislekérdezéssel.
2020. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezt egy oldalról szedtem. Ott is van a link...
2020. ápr. 8. 22:34
 3/22 anonim ***** válasza:
44%

A másik amit nem értek, az az, hogy kódot kérsz mikor ottvan a linken. Gondolom azért egy adatbázis lekérdezést te is meg tudsz írni. Ha mégsem:


Select count(id) from table group by date

2020. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Eddig én értem. Csak azt nem értem, hogy ha megvan ez az SQL parancs, akkor hogyan használjam fel azt a PHP kódban? És hogy miért nem használtam a linket? Mert ott nincs ilyenre példa.
2020. ápr. 8. 22:54
 5/22 A kérdező kommentje:
Szóval valami függvénnyel esetleg, hogy ne keljen akár évekre visszamenőleg minden egyes napra lekérdeznem a parancsot, és hozzáadnom a grafikonhoz
2020. ápr. 8. 22:55
 6/22 Argloss ***** válasza:
100%

Lekérdezed, hogy adott dátumra mennyi bejegyzés született, aztán a példakódnak megfelelően belerakod a tömbbe.


$dataPoints = array(

array("label"=> "hétfő", "y"=> 69),

array("label"=> "kedd", "y"=> 420),

);

Nyilván nem így kézzel, hanem ciklussal feltöltöd a tömböt a lekérdezett adatokkal.


A szerver nem feltétlenül fog örülni, ha minden oldalletöltésnél, minden egyes soron végigmégy, szóval nem lenne rossz ötlet eltárolni ezeket az adatokat.

2020. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2020. ápr. 8. 23:10
 8/22 A kérdező kommentje:

Eddig jutottam a PHP-val, de sajnos semmit sem mutat:

$dataPoints = array();

$kd = new DateTime('2020-02-07');

$bd = date("Y-m-d");

for($i=$kd; $i<=$bd; $i++)

{

$sql = "SELECT `datum` FROM `e` WHERE `datum` LIKE '$i'";

$par = mysqli_query($k,$sql);

$num = mysqli_num_rows($par);

array_push($dataPoints, array("x"=> $i, "y"=> $par));

}

2020. ápr. 8. 23:29
 9/22 A kérdező kommentje:
bocsi, utolsó parancsban $par helyett $num van, de így sem jó. Valaki esetleg tud erre valami megoldást?
2020. ápr. 8. 23:30
 10/22 Argloss ***** válasza:

Minden lépést írass ki, úgy tudod megtalálni a hibát.


Szerencsésebb lenne így lekérdezni:

SELECT `datum`, COUNT(`datum`) FROM `e` GROUP BY `datum`


Így lennének dátumaid, meg azok össze lennének számolva, hogy mennyi van belőlük.

2020. ápr. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!