Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tényleg érdemes minden <A>...

Tényleg érdemes minden <A> tagnek title attribútumot adni, még ha ugyanazt írom is rá, mint ami a szövege?

Figyelt kérdés
Egyik SEO checker hozta ki hibának, hogy nem adok meg ilyeneket a weboldalamon. Ott még megértem, ahol mondjuk egy kép van és legyen szöveggel ellátva, de ha szöveget linkelek, akkor miért kell?

#hivatkozás #SEO #html tag #title attribútum
2020. máj. 20. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szinte mindig szoktam adni title-t az a tageknek, a formázásuk miatt.
2020. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem hiba, a title egy általános attribútum, bármelyik HTML elemhez csatolható, de mindenképpen opcionális.

Nincs is egzaktul meghatározva a szerepe és viselkedése, csak annyit kötnek ki, hogy többlet információt tárolhat az elemről, illetve hogy a böngészőknek javasolt ezt a szöveget megjeleníteni, ha fölé kerül az egér.

Hogy ki hogyan használja, az egyéni ízlés kérdése. Az én személyes véleményem az, hogy ha csak ugyanazt írnád bele, ami maga a link, akkor nincs sok haszna. De mondjuk bele lehet írni a linkelt oldal nevét, főleg, ha az nem egyértelmű az URL alapján. Mondjuk ha az oh.gov.hu-t linkelem, akkor beírhatom title-be, hogy "Oktatási Hivatal", ezzel is segítve a felhasználót, hogy lássa, minek az oldalára fog jutni.

Ha már a képeket említetted: ott az alt attribútum (elvileg) kötelező, már csak azért is, hogy a felhasználó az a szöveget lássa, ha a képek valamilyen okból nincsenek megjelenítve. Viszont én elég kevés "profi" weboldalt láttam, ahol ezt ténylegesen beállították volna.

2020. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban SEO szempontjából kérdeztem a dolgot, lehet hatással a keresési eredményre, ha az ember ilyet használ ott is, ahol a title megegyezne a szöveggel?
2020. máj. 20. 20:18
 4/6 Drone007 ***** válasza:
62%

A title és a képeknél az alt attribútum az oldalak akadálymentesítésénél fontos, ezért is emelik ki a seo ellenőrzők. Minden olyan elemnél, ami nem egyértelmű, de interakciót feltételez (gombok, űrlap elemek) valamint a csak vizuálisan érzékelhető elemek (képek, beágyazott videók) kötelező eleme a title, valamint a vizális elemeknél a kitöltött alt attribútum.


Képzeld el, hogy látás nélkül kell végigmenned egy weboldalon. Vannak ún. felolvasó szoftverek, amik az oldalon található szöveges információkat feolvassák a látássérültnek, és sorban végigmennek az adott oldal elemein. Azt is felismerik ha valami kép, gomb, vagy legördülő szelektor, de nem biztos, hogy azt meg tudják mondani mi van a képen, vagy mi a gomb szövege (mert mondjuk csak egy piktogram). Ezért szükséges, hogy egy képnek legyen alt attribútuma amiben benne van, hogy "Egy almafa képe a háttérben naplementével", vagy a gombnál "Elküldés gomb".


Ha az oldalad ilyen szempontból nem akadálymentes, akkor a google is hátrébb sorol.

2020. máj. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kérdés nem a képekre és a gombokra vonatkozott, hanem a hivatkozások szövegfelirataira, illetve hogy ezeket - ha ugyanaz, mint a szövegfelirat - kell-e ellátni title-lel. Mert hogy van SEO oldal, amely ezt szükségesnek találja.

De kiterjeszthetem a képekre is a kérdést: ha van ALT attribútum beállítva, akkor kell-e még egy TITLE is ugyanazzal a szöveggel SEO szempontból?

2020. máj. 21. 08:09
 6/6 anonim ***** válasza:

A hivatkozásoknak nem lehet "alt" attribútuma, helyette használd a "title"-t.


SEO szempontból akkor van értelme, ha mind a hivatkozást, mint a title-t jól használod.


Pl.: <p>A <a href="http://hu.wikipedia.org" title="Ugrás a magyar Wikipédiára">magyar wikit</a> meglátogatva tájékozódhatunk a...</p>


Tehát a "title" arra való, hogy kiegészítő információval lásd el a hivatkozásokat. Maga a hivatkozás szövege legyen magyarázó, ne csak egy "kattints ide" jellegű szöveg legyen, mert ebből nem derül ki, hogy hova akarna vinni.

2020. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!