Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML táblázat átméreteződés?

HTML táblázat átméreteződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem világos, hogy mikor és hogyan méreteződnek át a cellák illetve a cellákban lévő elemek, és ezzel kapcsolatban kérnék segíséget, magyarázatot. A kód: [link]


A kérdéseim:

1. a css-ben a td tagnál a padding-left paraméter működik, a padding-right paraméternek viszont semmi (látható) hatása nincs

2. Ha a jobb alsó ablak (végeredmény) szélességét mondjuk 500px-re veszem, akkor úgy jelenik meg az oldal ahogy szeretném. Ha elkezdem csökkenteni a szélességet akkor kb 350px-ig úgy viselkedik, ahogy szeretném: mind a cellák mind a cellákban lévő elemek szélessége egyre kisebb lesz. kb 350 pixel alatt viszont a cellákban lévő elemek szélessége nem csökken tovább hanem a táblázat jobb oldala elkezd kicsúszni a div-ből és az egész képernyőről.


Ezeket hogyan tudnám orvosolni?


----

(minden bizonnyal gagyi a kódom, de ez az első próbálkozásom a html/css/js fronton)



2020. jún. 3. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Nálam jó: [link]

2. A táblázatok alapértelmezett viselkedése böngészőfüggő. A min-width, max-width, width paraméterekkel játszhatsz, és használhatod a table-layout: fixed CSS tulajdonságo a táblázatra, így:

table {

table-layout: fixed;

}


Itt a leírás: [link]


Itt pedig egy gyakorlati problémamegoldást találsz: [link]


Viszont én azt mondom, ez az elrendezést nem táblázattal kellene, megoldani, hanem div-ekkel.

2020. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1, ez megy nekem pedig padding-right:15px;

td {

border: 1px solid white;

border-collapse: collapse;

padding-left: 10px;

padding-right: 15px;

}

2, Azért nem csökken tovább, mert a táblázatban lévő tartalom nem engedi.

Arról van szó, hogy van ugye egy sorod, amibe van 2 cella ezek egymás mellé kell kerüljenek, plusz mindegyikben van input-box,ami ráadásul + még border és padding is..


Ha rugalmasabb elrendezést akarsz , akkor a css-ben flex , ha css ,de rács szerű akkor a grid, illetve lehet figyelni a megjelenítést és attól függővé tenni bizonyos elemek megjelenítését stb..

2020. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A padding-right már nálam is megy. Nem tudom miért nem működött az előbb, lehet hogy elgépeltem.


A második problémát a table-layout: fixed; megoldja, a linkelt forrást el fogom olvasni.


Biztos jobb lenne div-vel, de tökhülye vagyok a témához. Annak mi lenne az előnye a táblázathoz képest? Már ha össze lehet foglalni pár szóban.

2020. jún. 3. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:

A div mondhatni egy doboz, amiben további divek, vagy más elemek lehetnek.

Sokkal könnyebb vele felépíteni az oldalt, mint táblázattal, hiszen úgy rendezed, oda rakod, ahova szeretnéd.

Mindenképpen javaslom, hogy nézz utánna, mert jobban jársz, mint a táblázattal.

2020. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másrészt pedig, div alapú oldalelrendezésre vannak jó kis keretrendszerek, mint pl. a bootstrap, 960grid, stb. Nameg a Google is jobban szereti a div-es kialakítású oldalakat, mint a táblázatosakat.

Táblázatot táblázatszerű adatok megjelenítésére haszálunk.

2020. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Utána fogok járni!
2020. jún. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!