Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML div átméreteződés megakad...

HTML div átméreteződés megakadályozása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy mobilos oldalt készíteni amin a fő div-ben mindenféle input mezők vannak. A probléma amivel szembesülök az az, hogy mikor a felhasználó belekattint az egyik mezőbe akkor a mobil felhozza a virtuális billentyűzetet, ami lecsökkenti a hasznos képernyő méretét és a css miatt (height: 90vh) ismét átméretezi a képernyőt.


Én azt szeretném, hogy ha egyszer betöltődött a honlap akkor a div azt a méretet őrizze meg. Ezért gondoltam, hogy az onload-után beállítom a maxHeight és minHeight paramétert a képernyő magasságára és arra számítottam, hogy ezután mikor a felhasználó belekattint az input mezőbe a div majd scroll-ozható lesz. Nem ezt történik hanem ugyanúgy átméreteződik a div.


Min kellene változtatnom?


kód:

[link]



2020. jún. 4. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a magasságot nem vh-ban kéne megadni.
2020. jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk ennyi erővel megmondhatnád, hogy miben adjam meg, mert megpróbáltam %-ban is illetve azt is, hogy teljesen kihagyom a css-ből de nem változott meg az oldal viselkedése.


Ha ezzel a kommenttel csak azt akartad mondani, hogy én hülye vagyok te meg nagy szakértő akkor teljesen egyetértek, viszont ha nem akarsz segíteni akkor egyszerűbb nem írni semmit.

2020. jún. 4. 12:19
 3/7 savanyújóska ***** válasza:
Próbáld meg pixelben, mert eddig minden megoldás, amit próbáltál, relatív a befoglaló elemhez képest. Illetve lehet érdemes utánanézni a mediaqueryknek is, mert elképzelhető, hogy az a méret, ami telefonon jó, nagy képernyőn már hülyén mutat.
2020. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mainFrame.style.minHeight = mainFrame.height+'px';

(Csak számotad vissza a height, mértékegységet, hogy px azt nem, de mikor definiálod a minHeight -et, meg kell adni a mértékegységet is.)

2020. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jah és offsetHeight, height() -van még jQuery -be.

mainFrame.style.minHeight = mainFrame.offsetHeight+'px';

2020. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2


Úgy álltok neki webes cuccokat gányolni, hogy azt sem tudjátok, mit csináltok. Nálad van internet? Van Google? Tudsz olvasni? Tudod értelmezni a vh definícióját?

2020. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ne idegesítsd magad, árt a szépségnek. Te biztosan úgy tanultál programozni, hogy soha nem tettél fel kérdést senkinek, én meg úgy, hogy vannak olyan pillanatok amikor kérdezek.


Bocsánat, hogy gányoltam, szégyellem is magam miatta.

2020. jún. 4. 14:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!