Mi a baj ezzel?

Figyelt kérdés

Ezt a hibát irja már tegnap delután óta vacakolok ezen a francon és még mindig nem jó


[link]


[link]



2020. júl. 1. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2020. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
kicsit magas XD csak ugy vagyok vele ha mar egy fel napja szivok vele mar csak meg akarom csinalni
2020. júl. 1. 09:36
 3/14 A kérdező kommentje:
töröltem az egészet
2020. júl. 1. 09:38
 4/14 anonim ***** válasza:

figyi, szerintem kisebb falattal próbálkozz. rögtön session kezelést meg adatbázist és prepared statementet használsz, holott alapvető szintaktikai hibákat vétessz és még nem érted a hibaüzeneteket sem.


először tanuld meg az alapjait és fokozatosan haladj mert ez így hamar elveszi a kedved ha semmit sem értessz az egészből

2020. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

egy sokkal egyszerübb regisztrációs panelnak kezdtem neki de már itt is van egy ilyen hiba pedig 2 sort irtam be összesen és az egyik hibás



Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_select_db() in C:\xampp\htdocs\register\home.php:3 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\register\home.php on line 3



<?php

mysqli_connect("localhost","root","") or die (mysql_error());

mysql_select_db("reg") or die (mysql_error());



?>

2020. júl. 1. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:

"Call to undefined function"

Na várj. Az angollal hogy állsz?

Szabad fordításban: nem létező függvényt hívtál meg.


ilyen esetben keress rá a nevére: mysql_select_db

google első találat: [link]


piros blokk az oldal tetején:

Warning

This extension was deprecated in PHP 5.5.0, and it was removed in PHP 7.0.0.


a removed kifejezést gondolom nem kell magyaráznom (tehát a gond, hogy nem létezik már) feltételezem (ÉS REMÉLEM) hogy php 7.x-et használsz (x > 0) tehát a problémát megfejtettük.


van itt még egy kifejezés, amivel jobb tisztában lenni: deprecated

ez lényegében annyit jelent a gyakorlatban, hogy MÉG használható, de kivezetésre került. magyarán lehet kapsz egy warningot, hogy elavult dolgot használsz, de még működik. ilyen esetben (mivel még tanulod) gyorsan kerüld el a használatát. olyat ne használj sehol, ami deprecated

2020. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=0l01Y_HlcMM ebből a videóbol csinalom
2020. júl. 1. 10:02
 8/14 anonim ***** válasza:

ez picit elavult. ugye ez egy 2017-es videó. az elején látszik a xampp oldala amiből valószínűsítem, hogy nála 5.6-os php van fent, ahol (Bár nem ajánlott a használata a függvénynek, mert deprecated már) de MÉG működik. szóval egy elavuló félben lévő technikát mutogat.


figyi. van discordod? privátban ha elküldöd akkor szivesen segítek (időm függvényében) az ilyen kérdésekben.

2020. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
bocsi de telefonálni nem szeretek
2020. júl. 1. 10:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Találtam egy jobbat:

https://www.youtube.com/watch?v=qVU3V0A05k8&list=PL0eyrZgxdw..


Ez elkezdi magyarázni a php-t az alapoktól. (EZ sem friss, tehát ne lepődj, meg, hogy az elején a xampp régi verzió, mert 5 éves a videó.) Viszont a xampp telepítést átugorva (azon túl vagy) ha végig veszed az alapokat akkor érteni fogod az egész felépítését.


Lehet benne elavult rész, bár ahogy néztem, a mysql helyett mysqli függvényeket használ, ami viszont támogatott, bár nem használjuk már. Viszont a procedurális programozás szintjén jó.


Utána lehet áttérni az OOP-re (objektum orientált)

https://www.youtube.com/watch?v=Anz0ArcQ5kI&list=PL0eyrZgxdw..

Erről is van sorozata és itt bemutatja a komolyabb dolgokat.


Ha ezek már megvannak, akkor érdemes elkezdeni egy keretrendszert.

2020. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!