Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy webáruház létrehozásához...

Egy webáruház létrehozásához miket kell tudni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, még a HTML, CSS és JS alapoknál tartok, de kíváncsi vagyok, kséőbb miket kell még tanulnom.

2020. júl. 14. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
google-t használni. Igényes webáruházat ma már nem fogsz egyedül fejleszteni, egyszerűen ma már komplexebbek mint amit egy ember átlát. A többire meg ott a google, rengeteg ingyenes, vagy rendkívül olcsó webáruház alkalmazás/motor létezik. Akik megvennék az általad 0 tudással tákolt webáruházat inkább feltesznek ingyenes/nagyon olcsó megoldásokat. Nem tudom miért mindenki a webáruházra veri ki, de ma tényleg kb. 1 000 000 féle létezik.
2020. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"egyszerűen ma már komplexebbek mint amit egy ember átlát"


Pont azért szeretném megtanulni, hogy átlássam. És nem eladni akarom, egyszerűen csak érdekel a működése.

2020. júl. 14. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

#1 azért át lehet látni. a webáruház az még nagyon nem a "rakétatudomány" kategória.

persze aki nulláról akar felhúzni egyet (mármint natív php-vel) az szimplán őrült.

keretrendszerre építve viszont simán átlátható. jómagam is írtam 1-2-t, illetve volt kollégám 3x összetettebb crm rendszert rakott össze symfony-ban.

mindent át lehet látni, csak jól kell tervezni és dokumentálni. ennyi.


az olcsó/ingyenes webáruházaknak pedig megvan a maga létjogosultsága: kevés termék esetén, induló vállalkozásnál teljesen felesleges vagyonokat költeni egyedi fejlesztésre. ugyanakkor ezek erősek korlátozottak és performanciában is messze alulmaradnak az egyedi fejlesztésű webáruházaknál... azt hiszem meglepődnétek ha az ipon/emag/pcx/alza valami wordpress vagy joomla motorra épülő webáruházat üzemeltetne :D (annyi termékkel nem bírnak el ezek a pluginek, mert az db struktúrájuk annyira "univerzális" ami a teljesítmény rovására megy. párszáz terméknél nem gáz, de több tízezernél nincs az a vas, amit ne enne meg)


tehát ha egy használható webáruházat akarsz gyorsan, kevés termékkel:

wordpress vagy joomla vagy egyéb online webáruház készítő oldalt ajánlom


ha használhatót akarsz belátható időn belül, egyedi fejlesztéssel, sok terméket támogatva (számlázórendszerrel összekötve, banki fizetés, árukereső/árgép összeköttetés, stb..):

akkor nyúlj a zsebedbe, mert 700-800-tól fölfelé, akár 2-2,5 millió is lehet igényektől és funkcióktól függően.


ha pedig lelkes amatőr vagy jó logikával megáldva és NAGYON türelmes, akkor egy laza 5-6 év tapasztalattal a hátad mögött már érdemes nekiállnod valami normális keretrendszerre építve: symfony, laravel, yii vagy ha nem php vonalon indulsz el akkor a django is jó lehet

2020. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ja és az lemaradt, amivel a kérdésedre akartam válaszolni: tehát mi szükséges hozzá? mondjuk következő lépésnek backend-es tudás, aminek kb ez az útja:

[link]

2020. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es, köszi, ez zseniális :D
2020. júl. 14. 23:42
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Leggyakrabban különböző frameworköket szoktak erre a célra használni, pl. az Angular-t. Amihez persze előtte az alap-technikákat azért nem árt ismerni. :)
2020. júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

"az szimplán őrült"

Vagy csak egy tanulni vágyó, lelkes, eltökélt ember, aki nem csak "legózni" akar, hanem szeretne a dolgok mögé nézni.

2020. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Ha a dolgok mögé akar valaki nézni, akkor kisebb projekteken keresztül (natív php-vel blog) stb... megoldható. Kell is, hogy értse az alapokat, nem mondtam hogy ugorja át. De egy webshopot ha nem MVC alapokon írsz valami normális keretrendszer segítségével akkor 1) kb sose készül el, 2) előbb utóbb olyan spagetti kód lesz belőle.

Tudom, mert volt pár ilyenhez szerencsém sajnos. Gyakorlatilag a készítőjén kívül más nem tud hozzányúlni, sőt, idő után már ő sem tudott, mert pl az oldal mobil kinézetének kialakítása miatt újra kellett volna írnia, mert beégetett html részeket mindenhova.


Szóval: nem, ekkora projektnek ne álljon neki senki így.

2020. júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!