Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha 0 informatikai előképzettsé...

Ha 0 informatikai előképzettséggel állok neki weblapfejlesztést tanulni, mennyi idő, amíg kezdő frontendes szintre eljuthatok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Ha kellően sokat gyakorolsz, és szinte minden nap tudsz foglalkozni vele, akkor egy év alatt eljuthatsz Html és CSS kezdő szintjére és egy kicsit belekóstolhatsz a JavaScriptbe is, de ez egyénenként változhat van aki gyorsabban tud haladni van aki lassabban.
2020. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok a 0 inf képzettség mit jelent, mert a felett elsiklottam és ha az tényleg szószerint 0, akkor bizony kevés az 1 év.
2020. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Sok.

Alap dolgokat érdemes lenne megtanulni (pl. ne okozzon gondot bekapcsolni és kikapcsolni a számítógépet, fájlkezelés, rutinos gépelési készség, programokat tudj telepíteni stb.).

2020. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én informatikát tanultam középsuliban, úgy hogy általánosban annyi volt az infó, hogy egész órán játszottunk, magyarul nem volt semmi előképzettségem, csak amit magamtól megtanultam. 9-edikben egyből html-lel kezdtük programozás órán, és heti három órával kb. 6-7 hónapig tanultuk, és gyakoroltuk. Ezután kezdtük a css-t, szintén három órában, azt is kb. ugyanaddig tanultuk, gyakoroltuk, szóval a kettő együtt kb. olyan 1 évbe telt, de nálunk folyamatosan voltak lemaradt tanulók, akiknek fel kellett zárkózniuk, és a tanár velük is elhúzta az időt.

Mi javascriptet tanultunk, mint nyelv webfejlesztéshez. Úgy csináltuk, hogy először c# nyelvet tanultunk, mellette tanultuk a programozás lépéseit, programozási tételeket, szerkezeteket, ciklusokat stb., vagyis az elméletet. Ezután a javascriptnél, csak a nyelvet kellett megtanulnunk, mert az elmélet, már megvolt, de szerintem ha c# helyett javascriptet tanulsz, az is megvan max olyan 4-5 hónap alatt, csak ahhoz már jobb logika kell, mert nem mindenki érti.

Én azt tanácsolom, hogy kezd html-lel, aztán css, közben együtt gyakorlod vele a html-t, utána először a programozás elméletet, legalább a programozási szerkezeteteket, tételeket. Ezután jön a javascript, és közben ugye gyakorlod vele együtt a html, css-t.

2020. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem tök mindegy mennyi idő?


Tanulni időigényes, minden embernél ez más. Hülye kérdés.


Amúgy totál tele a tököm ezekből a mennyi idő megtanulni kérdésekből. Fel van hipolva ez a szakma, pukkadjon már ki ez a buborék. "jaj sokat fogsz keresni, juj 3 hónapos kurzus és utána álom élet, jaj milliós fizetés"


Egy kis illúziórombolás: nem fogsz sosem frontend fejlesztőként jól keresni. Ezt sok ember tudja csinálni, nincs rá akkora igény hogy nagy fizetést adjanak. Keresnek mást ha nem vállalod el annyiért, amit ajánlanak.

2020. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a script-kiddie vérpistikék szintjét egy hét alatt el tudod érni.
2020. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

# 1


ne beszélj már butaságokat... egy év alatt én megcsináltam (megértettem) egy könyv felét (Java), és egész jól elbohóckodtam már html + css + JS-el is.


Ha nem vagy teljesen fogyatékos, és nulláról indulsz, akkor 1 hónap alatt napi 2-3 órát rászánva a kisujjadból ki kell ráznod a html + css + bootstrap témát.

(persze baromi unalmas)

2020. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6


ez mit jelent?

2020. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7


Na erre azért kíváncsi lennék.

2020. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kb egy hónap alatt az alapokat megtanulod.
2020. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!