Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyha kaptok alkalmanként...

Hogyha kaptok alkalmanként egy megrendelést, akkor azt hogyan szoktátok le papírozni?

Figyelt kérdés
Főállásban dolgozok fullstack fejlesztőként és megkaptam az első megkeresésemet. Egy kis egyszerű weboldalt kéne összedobnom, maximum ~40 munkaóra, mivel még nincsen nagy rutinom benne. A kérdésem az lenne, hogy ezt ilyenkor hogyan szokás lepapírozni, hogyha nem vagyok bejelentve vállalkozóként?
2020. szept. 24. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem vagy bejelentve vállalkozóként, akkor szerintem csak adószámos magánszemélyként csinálhatod, megbízási szerződéssel. De kérdezz meg egy könyvelőt!
2020. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
kata, amíg még meglehet olcsón úszni. :) még ebben az évben.
2020. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
A kata neki felesleges, mivel van főállása.
2020. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

KATA 1 hónapra 25e + 2% HIPA, + évente 5e ipar kamarai hozzájárulás.

Számold ki, hogy SZJA elszámolás, vagy 1 hónap KATA éri meg jobban.

(Jövőre is marad a KATA, csak 3M felett / ügyfélnél kezdődik a gond)

2020. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Főállás mellett _általában_ nem érdemes KATAzni, főleg ha egyszeri alkalomról van szó.
2020. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!