Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptop főleg munkára,...

Milyen laptop főleg munkára, de alkalmanként játékra max 300ig?

Figyelt kérdés

Férjemnek szeretnék venni 30. Születésnapjára (még 2 hónap) + diploma átadójára egy laptopot.

Gépészmérnök, a céges laptopja elég komoly de azt másra nem használhatja.

Jó lenne max 250ig találni de nagyon plafon 300.

Főleg tervező programokat használ, autó diagnosztika de ez nem gépigényes, de ha 1-2x kedve lenne játszani az se hátráltassa, de játékok terén nincs nagy igénye. Mit érdemes nézni manapság?

Egy példának amit találtam, mi a vélemény? Jobb lenne a 16gb ram? Köszönöm előre is.



[link]


2020. márc. 17. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

A kollégám cégeknek szállít be eszközöket, ő azt mondja, hogy két gyártó van akik teljes mértékben megbízható hosszú távra. Az egyik a DELL a másik a HP.


Viszonyítási alapon, én cégekhez mászkálok ki nap-mint-nap (most így vírusos időkben, nem), de rendszeresen 3 terméket látok:

- DELL

- HP

- Levono


A Levono-val kezdtek problémák lenni, így akinél megmaradt azt használja. Pl.: a Telekom irodaházban csak HP-k vannak.

Én személy szerint DELL-t vettem, és tök jól megy 1.5éve már, semmi baja nem volt.


Nekem személy szerint: DELL G5 5587 van (i7-es és 1050Ti VGA verzió). Sok típus van belőle, i5-i7-es procik és több féle VGA-val. Szóval érdemes figyelni.


16GB attól függ, mit használ. De nem hátrány! Külön is lehet bele venni, csak figyelni kell. Csak ami nekem van + RAM, az megtudja dobni az árát! Továbbá van olyan jó kis termék.


Amire érdemes beruházni az a DELL WD15, ami egy dokkoló, ami USB-C-n keresztül megy, így egy teljes PC-hez hasonló munkaállomást is tudsz kreálni: nagy monitor, billentyűzet, egér, nyomtató, UTP kapcsolat, stb.

2020. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+ Ha telefon tudja a Dex módot, akkor a dokkolóra azt is rálehet kötni, így kapsz egy andorid féle PC-s környezetet, de nyilván a telefon lesz a hardvered, bill-lel, egérrel nagyobb monitorral ^^
2020. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1050ti nagyon rossz választás akkor már.inkább 1660 vagy 1660 super vagy 1660ti
2020. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Rossz választás" Attól függ. Mire kell és mennyi pénzért.


Amikre én használom, még mondhatni sok is. :) Csak Warframe-ezek meg CSGO-zok, és egyszer se mondtam azt, hogy kevés lenne az 1050Ti. :)

2020. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3

Látom a kérdező igényeit nem veszed figyelembe. Ránéztem. Egy 1660ti-s laptop 400k-450któl kezdődik. Szerinted?

2020. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Sehol nem kezdődik annyitól. Ha már 300 ezret kifizet érte akkor ne egy lejárt low-end 1050 legyen benne hanem minimum 1650 vagy 1660
2020. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te is gondolkodj már el azon amit írsz. Megkérdezhetsz itt bárkit gyik-n mindenki szerint rossz választás az 1050 főleg ennyiért
2020. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2020. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Férjem is Dell párti, a céges is Dell.

De igazából legjobb ár/érték arányt keresem, márkától függetlenül :)

2020. márc. 18. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg itt is érdemes néha szétnézni, rengeteg új gép van fenn listaárnál olcsóbban, gyári garival.

3 napja vettem itt egy 430ezres Dell g3 3590-t 220-ért. Vadonatúj gép 3 év gyártói garival.

2020. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!