Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A Bootstrap csak frontend?

A Bootstrap csak frontend?

Figyelt kérdés
A kérdésem bővebben az lenne, hogy eddig nem használtam Bootstrap-et, főleg backend-el foglalkoztam. Tehát ha csinálok egy oldat Bootstrap segítségével, akkor a PHP-t ugyanúgy bele tudom illeszteni mintha kézzel a nulláról megírok egy Html-CSS oldalt?
2020. okt. 7. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A Bootstrap is HTML+CSS (meg egy kicsi JavaScript).

De természetesen a PHP-t nem illeszted bele, hanem templateket használsz. Mármint ha jót akarsz magadnak és annak, aki karban fogja tartani a kódot.

2020. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Huhh.. lehet velem van baj, de sem a kérdést, sem az első választ nem értem teljesen.


"ha csinálok egy oldat Bootstrap segítségével, akkor a PHP-t ugyanúgy bele tudom illeszteni mintha kézzel a nulláról megírok egy Html-CSS oldalt?"

Alapvetően a Bootstrap css framework. Magyarán: előre megírt css (pontosabban lefordított scss) ami ki van egészítve már js kóddal is, hogy működjenek pl a custom select és egyéb vezérlők.. de elsősorban ad egy stílus alapot.


#1

"A Bootstrap is HTML+CSS"

HTML? hm? na ezt nem tudom hogy mire gondoltál, de html nincs benne :) vagy a mintapéldákat értetted ez alatt?


"a PHP-t nem illeszted bele, hanem templateket használsz."

Ezzel viszont maximálisan egyetértek. Amennyiben nincs "kéznél" valami template engine, akkor is legalább az MVC szemléletet betartva nem a html-be pakoljuk az üzleti logikát.

Tehát php-t ne nagyon illessz be htmlbe, vagyis csak annyit amennyi a megjelenítéshez szükséges vagy egy táblázat generálásához (pl ciklus) de minden mást a kontrollerbe rakj. Bár a legjobb az lenne ha valami framework-re (legalább codeigniter, vagy yii vagy laravel) építenéd.

2020. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!