Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy működik a domain nevek...

Hogy működik a domain nevek és a weboldalak összekpacsolása?

Figyelt kérdés
Bár már regisztráltam domain neveket, és tárhelyeket, általában egy szolgáltató intézte ezt, már minden működött, és nem volt semmi gond vele. De most van egy külön domain nevem (a domain.com -on regisztráltam), és egy web szerverre szeretném irányítani. Nem teljesen értem, ilyenkor mi a teendő. A domain.com -on kell átállítani valamit, hogy a domain a szerverre mutasson, vagy a tárhelyszolgáltatónál kell valamit csinálni?

2020. okt. 16. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

is-is.

A domain névhez beállíthatsz úgynevezett névszervert. Ez lehet a tárhelyszolgáltatódé is (ez a legegyszerűbb) mert akkor a szolgáltatódnál tudod kezelni a domain rekordokat.

Az alapvető "A" rekord ami ahhoz kell, hogy a kezdőlapod betöltődjön. De külön kell subdomain-hez is vagy épp a levelezéshez (MX) felvenni rekordokat.


(Ez amúgy a helyi hálózatodon is picit hasonlóan működik ezért érheted el a gépnév alapján a másik gépet, csak ott a routered látja el a névszervert feladatát is.)

2020. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A domain nevet a DNS IP címre fordítja. Az adott IP címen fut egy webszerver, ami kiszolgálja a kérést. Tehát ha beütöd a böngészőbe, hogy domain.com, a megadott DNS szervert megkérdezi a géped, hogy mi az IP címe a domain.comnak. A DNS szerver egy folyamattal ezt kideríti és megmondja, legyen most 123.234.2.35. A böngésző kapcsolódik a 123.234.2.35-höz a 80-as porton (https esetén a 443-on), majd lekéri a kezdőlapot, amit a webszerver elküld, majd a böngésző lerendereli az oldalt. Bárhol ebben a folyamatban fennakadás van, az oldal lassú lesz.
2020. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment nektek a zöld.

Azt tudtam eddig is, hogy a DNS a domain neveket "fordítja le" IP címre, csak ezek a rekordok kicsit zavarosak, hogy pontosan hogy működnek, meg mit jelent a registrar, ki felel a domain nevemért, és hogy kerül kapcsolatba a tárhelyszogláltatómmal. Most már nagyjából értem, találtam egy kis írást is, ez elég tömören összefoglalja, hogy megy az egész:


[link]


Még van pár dolog, ami kicsit homályos, de a túléléshez ezek az infók már elegendőek.

2020. okt. 17. 13:59
 4/4 anonim válasza:
Ez nekem magas segítsetek már
2020. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!