Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha levédetek egy domainnevet,...

Ha levédetek egy domainnevet, akkor azt nem nyúlják le később?

Figyelt kérdés
Ha van 1 jó domain név, amit mondjuk levédetek, akkor azt a nevet, mindenképp ismerni fogja a cég, akiknél levédetem pl 2 évre? Később visszaélhet a levédett névvel? Tehát ha én pl 1 hónapig "szabadon hagyom", akkor elképzelhető, hogy lenyúlja a kiválasztott domain név levédő cég, azt a nevet, amit én azelött levédettem náluk?

2020. okt. 1. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha fizettél érte, akkor az adott időre a tiéd, nem vehetik el akkor sem, ha nem használod. Kivéve, ha valakinek a védjegye vagy más joga fűződik hozzá, tehát ilyen microsoft.hu, angelamerkel.eu, falankfanny.com jellegűeket nem lehet.
2020. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy levéded, olyan van, hogy egy darabig kifizetted, és a tiéd. Attól mert nem használod, de fizeted, megmarad neked. Azonban ha már nem fizeted, a domain név szabaddá válik.
2020. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem Szabadalmi Hivatal, hogy levedesd. Ha az ISZT jovahagyja, hogy elofizess ra, akkor X evre a tied. Ezt a Registrator intezi, neki fizeted az elofizetesi dijat. Te csak akkor kapod meg, ha a kethetes varolistan tuljutsz, es a Registrator bejegyzi. Ekkor viszont a tied is marad az elofizetes vegeig.
2020. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha bejegyzik neked a domain nevet, akkor a tied. Ha nem használod, de fizeted, akkor a tied marad. Ha felmondod vagy nem fizeted, akkor felszabadul és bárki regisztrálhatja.

Viszont pl szabadalmaztatott védjegyek nevét csak a védjegy tulajdonosa, magyarországi települések nevét csak az adott önkormányzat és cégneveket csak az adott cég igényelhet. Ez utóbbiból szoktak viták lenni, ha te hamarabb regisztrálod pl a kukibt.hu címet aztán jön a Kuki Bt, hogy neki kell.

2020. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3: Már jó ideje nincs 2 hetes várólista!
2020. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

- olyan nincs hogy elvédeted, olyan van, hogy beregisztrálod

- ugyan nincs két hetes várolista már régóta, de van egy két hetes "Bejegyzett feltételes használat" állapot, amikor már él a domain, de még panasz benyújtható ellene

- ha ez letelik, nincs az az isten, aki elvegye Tőled, amíg fizeted

- védjegy, személynév, stb. eleve nem regisztrálható be, csak igazolás ellenében

- ha nem fizeted és lejár, utána 45 napig még él a domain, de nem viheti el más, utána van még 60 nap, amikor már nem él, de még mindig nem viheti el más, utána szabadon regisztrálható.

Ennyi, más nem tudok hozzáfűzni :) Kérdés...?

2020. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves 6.-os válasz író! Mi az hogy személynév eleve nem regisztrálható be? Én például a saját nevemet regisztráltattam be. Azt a nevemet ami a személyi igazolványomban is benne van. És senki semilyen igazolást nem kért tőlem. Ráadásul miért nem használatnám azt a hivatalos nevemet domain névként is ami a magyar hatoságok által ki állított hivatalos személyi kártyán is rajta van. Tehát az ("az én saját nevem.hu") web oldal foglat mert 2 évre meg vettem.
2021. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 gondolom, a kovacsjanos.hu-t regisztrálhatja az első Kovács János, akinek eszébe jut, de az orbanviktor.hu-t nem nyúlhatta volna le még azonos nevű sem.
2021. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy 7es mondja: Te Gipsz Jakabként beregisztrálhatod a gipszjakab.hu-t (ha még szabad), de kovacsjanos.hu-t nem. Vagy pedig úgy, ha egy Kovács János ad névhasználati engedélyt. Vicces sztori: marypopooins.hu-t akartam lefoglalni, de visszadobta az ISZT, hogy kerjek tőle nevhasznalati engedélyt :D

6os voltam.

2021. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es válaszírónak. Előzményekben 7-es válasz íóként már egyszer írtam ide. De folytatnám a gondolat menetemet. Mai napig is használom azt a domin névként azt a nevet ami a személyi igazolványomban van. És a kutya sem törödik vele. És nem kovács, nem ács, de még szabó sem vagyok.
2021. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!