Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A keresők hogyan találják meg...

A keresők hogyan találják meg először a weboldaladat ?

Figyelt kérdés

Az oké. hogy META adatokban megadom, hogy teszem azt 10 naponként látogasson meg és indexelje az oldalon történt változásokat.

Na de az első látogatást hogyan tudom "kikényszeríteni".

Hobbi programozó vagyok.



2020. nov. 22. 20:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy ha változás történik az oldalon, akkor tudom e jelezni a keresőknek, hogy azonnal indexeljenek és utána majd a beállított 10 naponta.
2020. nov. 22. 20:51
 2/14 anonim ***** válasza:
az első látogatókat leghamarabb hírdetéssel / megosztásokkal tudod kikényszeríteni, google pl figyeli mennyire van jól optimalizálva a weboldalad, mennyire releváns / népszerű.
2020. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Google Search Console-ban többek közt erre is van lehetőség.
2020. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak szólok: attól, hogy megadod, hogy 10 naponta indexeljen, még nem fog 10 naponta indexelni :)
2020. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm, utánanéztem ezeknek a dolgoknak. Írják több helyen is, hogy némely kereső figyelembe veszi, de több van, amelyik nem. Hát így jártam. :)

Voltaképp egy működő weboldalról van szó. A kereső robotok rám találtak már és időnként jönnek is "vasárnapi ebédre" .

Leginkább az érdekelne, hogy ha új anyag kerül fel, akkor azt minél előbb indexelje.

#3-as által ajánlott Search Console -t még nem vizsgáltam meg, talán az lesz a megoldás.

2020. nov. 23. 10:37
 6/14 anonim ***** válasza:

A search konzol segíthet, de az csak egy jelzés a google-nak, hogy új anyag van, aztán majd ha ő úgy gondolja, akkor rá is néz...

(4-es voltam)

2020. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elképzelhető , hogy ha egy robot minden látogatásakor talál valami új anyagot, akkor automatikusan sűríti is a látogatásait, függetlenül attól, hogy mit írtam a META adatokba ? Eddig nem is volt fent az oldalon a META-ban, hogy 10 naponta kérjük a látogatást. Gondoltam egyszer ezeket is rendbe teszem, a többi META adattal együtt.
2020. nov. 23. 10:43
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 , az elég is nekem, hogy tudomást szerez róla.

Annál többet nem tehetek az ügy érdekében.

2020. nov. 23. 10:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyjából teljesen mit írkálsz a metába, nem nagyon érdekel senkit sem. A meta adatoknak 10 évvel ezelőtt volt relevanciájuk, a Google manapság több száz paraméter alapján működő algoritmus segítségével indexel.
2020. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Csak annyiban gondoltam , hogy lenne értelme ezeknek, mert ha teszem azt a META-ban azt adom meg, hogy egyáltalán ne indexeljen, akkor nyilván nem is fogja, illetve, hogy ne vegye figyelembe az oldalon megjelenő linkeket, akkor azt is kihagyja. Persze nem akarnám ezeket kihagyni.

Végül is elfér a forráskódban, ha figyelembe veszi , akkor jó, ha meg nem , akkor nem.

2020. nov. 23. 11:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!