Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha csinálok saját weblapot és...

Ha csinálok saját weblapot és saját szerveren tárolom otthon akkor hogy publikálom milyen domain névvel,ebben az esetben kell domain címet vásárolni, nem lehet egyszerűen csak regisztrálni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell domain név, de mind hitelesítés és mind elérés szempontjából hasznos. ha csak egy random Ip-cím-et akarsz elérési útnak az valószínűleg foglalt. otthoni belső weboldalnak jó max.
2020. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

lakossági előfizetésben tiltják a szerver szerű szolgáltatás használatát.

+ dinamikus ip szokott lenni, ez meg is nehezíti a rendelkezésre állását.

domain név az egyszerű - megjegyezhető, nem változó cím miatt kell.

DE! Szinkronba kell majd tartani a domain DNS rekordjaiban, az otthoni IP -t.

2020. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, mi értelme az otthoni "szerver"-nek...

Évi 3000 forintért már bérelhetsz tárhelyet:

[link]

Kb ennyibe kerül a domain is az első két évre.

2020. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azért nem seretnék bérelni tárhelyet 1 nem szeretnék függeni egy szolgáltatótól sem, 2 van aki bérel egy főszervertől tárhelyet és azt adja ki tárhelyként stb..3 ennyi erővel kiépítek magamnak egy szerverparkot túl sok különbség nem lesz.
2020. dec. 1. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért akadnak különbségek, még ha azt el is felejtjük, hogy az internet előfizetésben tiltja a szerver kiszolgálást, és kötbér / előfizetés felmondással fenyegetnek...


Az otthoni szerver, IP címe - külső elérési címe folyamatosan változik. (1-2 nap, jobb esetben 1-2 havonta csak)

A rendelkezésre álló sávszálleség aszimmetrikus így a felfele!!! ami másoknak le irány, nem feltétlen olyan jó - gyors, legtöbb szolgáltatónál pár tíz mbps a maximum. (nagyvárosokban, persze vannak gyorsabbak is)

Aztán a szolgáltató nem szereti hogy SPAM -elsz, ezért véletlen se legyen ilyen, a 25 -ös portot egységesen blokkolja, így levelező szervert már nem tudsz üzmeletetni.

1-2 mikró szolgáltató pedig már a 80 -as portot is, a modem távelérésére tartja fenn, tehát HTTP kiszolgálás sem lehetséges náluk.

ÉS végül, egyre több szolgáltató kezdi alapból NAT -olni a felhasználót, azaz kivülről közvetlen nem érhető el, legtöbbnél csak kérni kell ennek kikapcsolását, de szintén akad 1-2 amelyik már plusz díjassá tette ezt is.

Végül, jónak tűnik otthonról üzemeltetni, de csak a plusz áram fogyasztás annyiba kerül mint egy közepes tárhely.

2020. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Gondolom akik 2-3 kézből adnak tárhelyet gondolom önálló válalkozással rendelkeznek,akkor tehát ök nemcsak lejelentik a hatóság felé hogy üzletszerűen csinálják hanem ők magugy egy internetes szolgáltatőval kötnek szezdést?vagy ők maguk is szolgáltatóvá válhatnak?
2020. dec. 1. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

#4:

1: így is szolgáltatótól függesz, az internet szolgáltatódtól. Meg az Elműtől. Áramszünet esetén mit csinálsz. Egy szerverteremben a többszörös redundancia miatt NINCS áramszünet.

2: Igen, van ilyen. Mi a gond ezzel? Ha zavar, akkor ne kis cégtől bérelj, hanem nagyobbtól, az biztos nem fog mástól bérelni.

3: és a szerverparkot otthon építed ki? Vagy építesz hozzá szervertermet is? Csatlakozol a gerincvezetékre? Megéri százmilliókat költeni egy tárhelyért? :)

2020. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5

"1-2 mikró szolgáltató pedig már a 80 -as portot is...ÉS végül, egyre több szolgáltató kezdi alapból NAT -olni a felhasználót...de szintén akad 1-2 amelyik már plusz díjassá tette ezt is."


Ezekről én is hallottam bár szerencsére még nem találkoztam ilyennel egyszer sem. Nekem a UPC elég normálisan kezeli ezt. Ugyanakkor mélységesen felháborító és pofátlan lehúzásnak érzem, mert nekem senki ne mondja már azt a parasztvakító ökörséget, hogy erre "átlag felhasználónak" nincs szüksége. Mármint az otthoni hálózat normális elérésére. Egyre több helyen látok családi házakon kamerákat, vagy épp otthonra vásárolt NAS-t amit azért az ember szeretne bárhonnan elérni. DVR esetén a felhős elérés megbízhatatlan (tapasztalat) NAS-nál pedig nyilván a VPN sem egy ördögtől való dolog, főleg, hogy 1-2 kattintással bekapcsolható egy laikus számára is.

Ezek után én azzal a szolgáltatóval amelyik ilyen gerinctelen módon le akar húzni, hogy a SAJÁT hálózatomhoz nem férhetek hozzá, azzal szerződésbontanék azonnal. Menjen a jó... melegebb éghajlatra.

2020. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nas-ra én nem gondoltam és nem is terveztem.

Én csak egy Xampp-os ra gondoltam egy egyszerű weblappal semmi extra, kb ennyi lenne.

2020. dec. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!