Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Üdv, egy komolyabb weboldalt...

Üdv, egy komolyabb weboldalt miben érdemes programozni (backend)?

Figyelt kérdés
Tényleg a php elavult lett és érdemesebb inkább valami .NET keretrendszert használni azon belül c#?

2021. jan. 12. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért annyira nem kell temetni a PHP-t, de ha nem tetszik akkor lehet akár JavaScript, Python, Java.
2021. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik a PHP, csak nem tudom, hogy érdemes-e még azzal elkezdeni foglalkozni, eddig c# appokat fejlesztettem, de most akadt egy weboldal ötletem, és minél előbb meg kellene valósítanom
2021. jan. 12. 20:57
 3/11 A kérdező kommentje:
Alap dolgokat csinálgattam régen PHP-ben, tehát azzal is hamar fel tudnám venni a fonalat. Próbálgattam c#-ba weboldalt de az annyira nem feküdt nekem, mint a php
2021. jan. 12. 20:59
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon sok PHP oldal van forgalomban, most jön ki új verzió (vagy talán már ki is jött) az én véleményem szerint nyugodtan ha az ötleted kivitelezhető benne.
2021. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A frászkarikát lett elavult a PHP... Az, hogy most divat szidni, az egy másik kérdés. De hogy elavult lenne?

Ráadásul multiplatform, szemben a .NET erős Microsoft-függésével, és gazdaságosabban bánik az erőforrásokkal.

2021. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes backend fejlesztő lennél, ha nem lenne semmi PHP tudásod.
2021. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem avult el a php, csak divat lett szidni. Weboldalhoz tökéletes választás.
2021. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen oke 7.4-tol, van typed Class property, typehinting, return type declaration, ha nagyon kell ott a DocBlock, de a 8.0-ban mar van nativ attribute helyette + named function argument, az egyetlen dolog ami hianyzik nagyon az a nativ List/Collection tipus.


Mondjuk a PHP vs .Net osszehasonlitas eleg hulyeseg, akkor mar Laravel/Symfony vs .NET MVC

2021. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

"divat lett szidni"

Azért ehhez hozzátenném, hogy a szidalmak nem alaptalanok.


Ettöl függetlenül: A kommentjeidböl azt vettem ki, hogy a php-val tudnád elkezdeni (és így valószínüleg befejezni is) a projektedet. Szerintem ez most a legfontosabb. Ne aggódj, senki nem fogja letörölni a php binárist a szerveredröl :)


sok sikert!

2021. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs jelentősége. amiben meg tudod csinálni
2021. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!