Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ez mennyire biztosnságos oldal?

Ez mennyire biztosnságos oldal?

Figyelt kérdés

[link]


Küldte nekem valaki, én megadtam oda az adataimat, és pár napra rá eltűnt a rocket league játékomból 1-2 cucc, ami megvolt eddig, és semmivel nem tudom magyarázni. De ezt a jelszót sok helyen használom, most akkor változtassam meg mindenhol?



2021. jan. 16. 13:44
 1/9 A kérdező kommentje:

D2DALQ5H

itt a kód amivel kipróbálhatjátok, de ti NE adjátok meg az adataitokat.

2021. jan. 16. 13:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Változtasd meg mindenhol, mivel ha adathalász volt az oldal akkor egyszerűen megadtad nekik a belépési adataidat, jó hogy beléptek és elkezdtek kifosztani.

Minden oldalon más jelszót kell használnod, mert sokkal rosszabbul is járhattál volna.


Kipróbáltam neked a kódot, egészen odáig hogy az Epic vagy Steam fiókodat kell "linkelni". A valóságban viszont ugyanúgy ennek az oldalnak egy aloldala nyílik meg ami lemásolja az Epic és Steam design-ját, miközben nem az ő oldalukon keresztül jelentkezel be, ettől adathalászat. Te meg önként beírtad és elküldted nekik a játékfiók hozzáférését.

2021. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és miért nem kaptam emailt hogy beléptek ismeretlen helyről? Vagy nem szokott küldeni ilyenkor? Azt írtad hogy HA adathalász, akkor nem biztos?
2021. jan. 16. 13:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Sok jelszót használok amúgy, van egy rendszerem hogy játékoknál ezt, weblapokon ezt, satöbbi
2021. jan. 16. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Steam fiókom van, ott úgy működik az átirányított belépés, hogy van egy gomb valaki weboldalán, arra kattintva pedig visszadob a Steam saját weboldalára ahol megadod a belépésre az engedélyt. Majd utána visszanavigál az oldalra, és beléptél a Steam fiókoddal. Ezen az oldalon nem ez történik.


Helyette feldob egy oldalt a Steam design-jával, hogy jelentkezz be a Steam fiókodba. Ha a Steam oldalára kell bejelentkezned, nem furcsa, hogy a "Steam" bejelentkezőoldal linkje "rocket-code.shop/D2DALQ5H/winner-info"? - ami amúgy 404 lesz ha bárhogy meg akarod nyitni vagy elemezni, mert csak a kamu regisztrációs formból ugrik elő.


De mondok jobbat, és ez aranyszabály az interneten: semmi nincs ingyen. Nem nyertél semmit ha nem vettél részt semmilyen nyereményjátékot. Van egy kód amit beírsz egy oldalra, és te rögtön nyertes vagy, csak jelentkezz be a játékos profilodba. Nem gyanús ez sem?


Úgy ki tudnak forgatni a saját fiókodból és elvenni a hozzáférést, hogy még a Steam guard is rajta van a telefonodon. Mert bejelentkeztetnek, te adod meg a jóváhagyást, onnantól kezdve bent vannak a fiókba mert te engedted be őket a védelmi rendszeren keresztül is. Ilyenkor szokták kikapcsolni a guard-ot, majd átírni az e-mail fiókot is. Az kifejezetten védtelenné tesz a lopások ellen, hogy mindenhol ugyanaz a jelszavad. Mert ha megvan a Steam/Epic-é, akkor megvan az e-mail fióké is, ha pedig megvan az e-mail fiókba a belépés, az összes regisztrált fiókot elveszik tőled.

2021. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az az érdekes hogy nem dobattak ki, nekem az epic felhasználót kellett megadni, csupán 1-2 tárgyam tűnt el amiket szerettem, a jelszavakat megváltoztattam természetesen. De most történik velem ilyen először, Valós oldalnak tűnt, mindig próbálok figyelni az ilyenekre, bár való igaz hogy 1 random discord felhasználótól kaptam egy levelet, meg az hogy nem engedett bejelentkezni, csak ilyen "crash" kép volt.



Ez a érdekel a legkevésbé most, de a supportnak írhatok ilyen esetben hogy vissza tudják-e adni azt az 1-2 tárgyat?

2021. jan. 16. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az Epic-et, próbáld meg, legfeljebb nemet mondanak.

Nagyon oda kell figyelni, mert több száz ilyen kamu oldal van, és millió bot spameli a fórumokat és chateket, vagy jelöl ismerősnek hogy lehúzzon. Az oldalak pedig nem gagyi kinézetűek, jól össze vannak rakva, csábító a szövegük, mégis átverések.


Ha csak rákerestél volna az oldal neve + scam szavakra:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is rákerestem most ezekre, megtaláltam végül.... Az én hibám, sosem lehet elég óvatos az ember
2021. jan. 16. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kidobtak volna szarúl járnának... Mert az visszakereshető, meg a steam fiókod többszörös védelem alatt áll, ezáltal a játékaid is. Persze nem jó dolog a kódokat kiadni.


Amúgy másik véleményem: Szerintem nem lopták el, akkor többen már panaszkodnának erre az oldalra, de azért jobb a biztonság.

2021. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!