Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Sharepoint designer-ben...

Sharepoint designer-ben hogyan lehet beállítani hogy a kép ne legyen közvetlen a szöveg mellett "ráragadva" ? Ha margót állítok, akkor viszont mindkét oldalra rak, és bentebb lesz a kép is.

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont úgy, mint bármelyik szerkesztőben. Ez nem sharepoint designer specifikus tulajdonság.
2021. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan pedig erre van szükséged:


[link]

2021. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsi, mert OFF lesz...

Félre ne értsd, nem neked szól a következő kritika. De már évek óta egyik vesszőparipám, hogy mi a fészkes fenéért kell az oktatásban, és pláne az érettségin komolyabb célokra alkalmatlan, és nulla szakmai hasznú szoftvereket tanítani?

Nem volt rossz szoftver a SP Designer, mint ahogy pl. a Kompozer sem volt az... arra a célra, amire szánták. Hogy abszolút hozzá nem értő laikusok összekattintgassák a saját kis weboldalacskáikat, amit valami noname ingyenes tárhelyszolgáltatóra feltölthetnek, és büszkén mutathatják majd a szomszéd néninek, hogy "nézd, nekem már weboldalam is van". Ezek erre valók. Ha valaki egy kicsikét is komolyabban gondolja, az megtanulja a HTML-t, ami egyáltalán nem egy atomfizika, sőt, még alapszinten a CSS sem. Aki meg manapság tök alikus, az nem weboldalt csinál, hanem Facebookkon csinál a hobbijának, kisvállalkozásának, akármijének egy oldalt, vagy ha mégis weboldal kell neki, akkor felmegy Wix-re, vagy a Google weboldalkészítőjére, és 3 perc alatt összedob egyet. Ráadásul a Sharepoint Designer 2007 már egy 14 éves szoftver, és egyébként a béta állapotban megrekedt legutolsó Kompozer is hasonló korú. Ami persze önmagában én azt mondom, hogy nem lenne annyira cink, de azért tekintélyes mértékű kompatibilitási problémákba bele lehet futni, ha ezeket használja az ember. Ha már vizuális webszerkesztő kell, akkor miért nem BlueGriffont tanítanak? Ingyenes, könnyen használható, modern, aktívan fejlesztett termék, multiplatform, és nem fog összeakadni például a Microsoft Office-szal. Kicsit sem égő érettségin, hogy ha SPD után MS Office-t indítasz, akkor percekig "homokozik".

Meg egyáltalán: mi a fene értelme van iskolában vizuális webszerkesztőt oktatni? Hogy tanuljuk meg még egy vizuális szerkesztő rigolyáit tök feleslegesen? (És aztán minden évben megy a bénázás a képek beillesztésénél, meg lövésük nincs, hogy mi az az abszolút és relatív elérési út, legfeljebb benyalják, hogy mit hová kell kattintani, mert különben nem jár érte pont.)

És ezt tanórán tanítják. Minek?? Akkor már tanítanák meg azt a kb. húsz HTML-elemet. Senki ne mondja nekem azt, hogy ez annyira rohadtul megterhelő! Akinek az, az ne érettségizzen informatikából. Sőt... Ha történelemből egyik dogáról a másikra tiltakozás nélkül be lehet nyalatni 30 évszámot (aminek azért a hasznossága jóval megkérdőjelezhetőbb), vagy ha egy angol/német/üzbég szódogára elvárás lehet 50-100 szó megtanulása, akkor nehogy már összedőljön a világ, ha 4 év alatt 20 HTMl-taget, meg 8-10 CSS-paramétert meg kellene tanulni. És akkor nem lenne az a minden második vizsgázónál tapasztalható esetlenkedés, hogy na, most ezt az X webszerkesztő Y verziójában melyik menüpont melyik fülének melyik szövegdobozában kell beállítani?


Oké, befejeztem a közoktatási és szakmai dühöngést.

Ha valamelyest érdekel a HTML és a CSS, a következő anyagokból tájékozódhatsz:

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=CtrMhe5Azys

https://www.youtube.com/watch?v=yfoY53QXEnI

https://www.youtube.com/watch?v=1Rs2ND1ryYc

2021. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én 11.-es vagyok, informatika fakultációra jelentkeztem. Teljesen igazad van. Azt reméltem, ha már informatika órán nem is, legalább fakultáción tanulunk Pl programozást. Sokkal jobban örültem volna én is, már csak azért is mert ha jól tudom az benne van az érettségiben is. (meg hát értelmesebb mint hogy az office programokat tanuljam újra) Aztán első nap tanár bejelentette hogy márpedig aki emelt informatika érettségit akar, az jelentkezzen valami tanfolyamra és tanulja meg ott a programozást... A másik pedig, hogy pont ma láttam hogy elvileg a sharepoint érettségin már nem is használható. Oké, hogy a KompoZer szinte ugyan az (vagyis én úgy láttam) dehát akkor miért is ezzel kezdtük el most a tanulást..


Én meg úgy vagyok vele, hogy oké nem érdekel, akkor viszont el akarom kezdeni magamtól tanulni a programozást/weboldal fejlesztést. Youtube-on biztos van sok videó is. Viszont most az online oktatásban alig van időm bármire is. Mire kész vagyok az összes beadandómmal, 0 kedvem van neki állni akárminek is. "majd holnap"

Egyébként köszi a linkeket.

2021. febr. 10. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3-nál szerintem senki nem írhatta volna le szebben. Egyébként egy kicsit olyan, mintha matekon a számológép, magyar nyelvtanon pedig a word helyesírés ellenőrzőjének a használatát tanítanák. :)
2021. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!