Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyi fizetést kap havonta...

Mennyi fizetést kap havonta egy weboldal készítő?

Figyelt kérdés

Középiskolába járok és már több éve tanuljuk a weboldal készítést (html), és nagyon jól megy.


Később szeretnék ezzel foglalkozni.


Arra vagyok kíváncsi, hogy manapság mennyit keres egy weboldal készítő?


És mennyire számít a programozási nyelv?

Mivel html-ben programozok.



2021. márc. 9. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel html-ben programozok."


Abban biztos nem.

2021. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

A html leírónyelv nem programozási nyelv.


Ha komolyan akarsz foglalkozni vele akkor a minimum még ezek mellé a CSS és a JavaScript.


hogy mennyit keres havonta az nagyon egyén- és projektfüggő, lehet hogy csak pár 10 ezret, de lehet akár millió is.

2021. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

"Mivel html-ben programozok."

A HTML nem programozási nyelv.

Csak - mint a nevében (HyperText Markup Language - hiperszöveg leírónyelv) is benne van - leírónyelv. Csak az oldal különböző funkciójú - "ez az oldal feje, ez a teste, ez egy 1. rendű címsor, ez egy bekezdés, ez egy kép" - részeit írja le, nincsenek benne utasítások, feltételek, iterációk,...


"És mennyire számít a programozási nyelv?"

Sokat. Szimplán HTML-ből nem lehet megélni.

Az alábbi oldalon:

[link]

szépen bemutatják, hogy webfejlesztőként - függően hogy milyen területen (a frontend-fejlesztő a látogató webböngészőjében futó kliensoldali HTML+CSS+Javascript kódokkal foglalkozik, illetve az ezeken alapuló keretrendszerekkel; a backend fejlesztő a szerveren futó, a kliensoldalról kéréseket fogadó az adatbázissal kapcsolatot tartó, és a kliensoldalnak válaszokat küldő PHP/nodeJS/Java/C#/Python/... szerveroldali kódokkal és az azokon alapulú keretrendszerekkel operál; a full stack fejlesztő mindkettővel; stb...) kívánsz elhelyezkedni - kb. milyen technológiákkal érdemes tisztában lenned.


"Arra vagyok kíváncsi, hogy manapság mennyit keres egy weboldal készítő?"

[link]

[link]

de ez nagyon változó - függ attól, hogy alkalmazott vagy-e vagy vállalkozó, vidéken-e vagy a fővárosban esetleg külföldön, mennyi tapasztalattal rendelkezel, stb...

2021. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Egy komolyabb webfejlesztő még alkalmazotként is jól keres, de a html magában semmit nem ér. :)
2021. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Havonta? Változó. Ez nem fix munkahely, nincs rá mindig szükség, van amikor van meló, van amikor nincs. Én egy időben foglalkoztam weblap készítéssel, maszekban a másik munkám mellett. Havi 60-80 ezer jött össze, mert ennél több munkát nem tudtam elvégezni, nem volt megkeresés. Nem igazán jó egy foglalkozás, nincs rá nagy kereslet.
2021. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

"Nem igazán jó egy foglalkozás, nincs rá nagy kereslet."


Hatalmas kereslet van rá, csak nem random embereket keresnek, hanem vállalatokat cégekeket. Ha mondjuk jön a Richter Gedeon, hogy egy EPR rendszert kell megcsinálni akkor szerinted téged fog felkérni? :D :D Most például egy 300 milliós pályázatot nyertünk el ... Szóval ...

2021. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Elég sok mindentől függ, pl. hol élsz.

Pesten sokkal több munkát lehet találni mint vidéken.

DE ha jó vagy, vidéken is megtalálnak!


Alapvetően a HTML kevés, CSS(3), JavaScript és 1-1 FW ismerete abban szükséges.

BackEnd oldalra érdemes megtanulnod egy nyelvet, NodeJS is lehet, de Web világában a PHP az elterjedt, és persze ahhoz is egy népszerű FW -t, most pl. Lara nyomul még.

(WP össze kattintgató Theme barkácsolásból nem fogsz megélni, max ha nagyon eltudod dumálni, de akkor nem webfejlesztő hanem marketinges vagy)

2021. márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Ja'h vidéki fejlesztőként 10+ év tapasztalattal, egy rakás FW ismerettel, 99% -ban úgy hogy az ügyféllel soha nem találkozom, nem csak magyar hanem nyugati irányba is dolgozom mint KATA -s vállalkozó, így nettó 300~500 ezer közt változik.

Többnyire napi 4~6 óra munkával.

2021. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, az kevés, junior keres ennyit. Most kaptam egy junior állást ennyiért és nem tudok semmit, azért vagyok junior.
2021. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
#9: Budapesten lehet. Vidéken a nettó 250 körüli már jó junior fizu. Több volt szaktársamat nettó 200-al vették fel.
2021. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!