Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mobilra weblap készítés?

Mobilra weblap készítés?

Figyelt kérdés

Ha van egy weboldal, amit számítógép mellett külön mobiltelefonra is meg kellene formázni, azt hogyan csinálják?

Egy teljesen külön weboldalt hoznak létre, vagy van valamiféle parancs CSS-ben (mint pl a :hover, :active) ami ha mobilról van megnyitva az oldal átméretezi?

Ebben kellene nekem egy kis segítség.



2021. ápr. 6. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában CSS-sel oldják meg. CSS Media Queries lesz a kulcsszavad.
2021. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a reszponzív oldalkialakításnak - így ugyanazzal a HTML-struktúrával, meg némi trükkel kiegészített CSS-kóddal egy füst alatt elintézheted a különböző platformokon való megjelenítést.


Például:

[link]

2021. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2021. ápr. 6. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is fáztam tőle annak idején, de egyáltalán nem olyan bonyolult.

Érdemes viszont már eleve olyan gondolkodással megtervezni, majd megalkotni a design-t, hogy akkor se kelljen teljesen átrendezni a felületet, ha tizedakkora szélességűvé kell csökkenteni azt.

2021. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a két szemlélet van.

Az egyik, az asztali megjelenítés komplexebb, a képernyő méret csökkenése később jön, a másik fordítottja ott a mobil a komplexebb, ott a növekedő képernyőmérettel igazítanak a stílusokon..

[link]


A lényeg, hogy ne kedverd.

2021. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne keverd..
2021. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!