Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok saját PC-ről...

Hogyan tudok saját PC-ről online weblapot készíteni?

Figyelt kérdés

Adódott az a probléma, miszerint megvettem egy domaint a namecheap oldalon, viszont az ő hosting szolgáltatásukat nem akartam használni. Ehelyett kitaláltam, hogy a régi laptopomról fogom hostolni, mert miért ne, csak problémákba ütköztem.

Próbálkoztam wamp szerverrel, de itt nem találtam meg a "put online/offline" beállítást, utána próbálkoztam ampps-el is.

Mind a kettővel addig jutottam el, hogy működik minden script (egy játékot akarok rajta futtatni) sima localhost-on, azt is be tudtam állítani, hogy a lefoglalt domainemmel is működjön szintén local hoston, viszont mivel localhost ugye máshonnan nem elérhető, csak az én laptopomról. Milyen megoldással lehetne megcsinálni, hogy ne csak én érhessem el ezt a weblapot, hanem bárki, bárhonnan? Egyáltalán lehetséges ez itthonról?



2021. ápr. 29. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A DNS szerveren be kell állítani a géped IP címét.

Kelleni fog egy statikus IP a szolgáltatótól, nem biztos hogy olcsó mulatság.

Aztán be kell tűzfalakat állítani.

Amúgy azért nincs a wamp-on on/off, mert ha megy a program, akkor fut, ha exiteled, akkor nem fut.

2021. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem éri meg ezzel szórakozni.


-Feleslegesen drága

-Feleslegesen bonyolult

-Nincs értelme (a te esetedben, van akinél van)



Egy olcsó webhosting, vagy VPS megteszi szerintem amire kell. Nem feltétlen kell a Namecheap-ét válaszd.

2021. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem a működését akarod megtanulni a szervereknek, akkor ne szenvedj vele szerintem. Egész olcsón vannak szerverek. Ha pedig mindenképp be akarsz állítani magadnak egy webszervert, akkor szerintem kezd egy linux apache szerverrel (ahhoz vannak jó leírások) mert ha már csinálod akkor csináld jól ;)
2021. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!