Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » 25 éves vagyok, megéri belevágni?

25 éves vagyok, megéri belevágni?

Figyelt kérdés

Élelmiszer ipari mérnökit végeztem eredetileg, 2 éve dolgozom is a szakmába, de eléggé kudarc élményeim vannak. A másik, hogy amúgyis egy jó idelye gondolkodom már otthonról végezhető szakma kitanulásán, az angol jól megy, egyelőre egy ingyenes online kurzusnak fogtam (HTML és CSS alapok) plusz olvasgatok a témában, mindenfélét, ami tanulás közben az utamba kerül. Ha végig csinálom és bejön (egyelőre igen), akkor elvégzek fizetős online kurzust is, gondolom ott már szóbakerül a JavaScript használata, amire szintén nyitott vagyok. Utána megtanulnám akár a Pythont is, aminek bár nem tudom mennyi értelme van ebben a témakörben, valamennyi biztosan :). Ezek már inkább hosszútávú tervek, főleg, hogy csak munka után van erre időm, meg néha hétvégéken, de a rövidtávú célom, hogy minél hamarabb a gyakorlatba tudjam ültetni és kezdetleges weboldalakat készítgetni, majd egyre jobbakat és jobbakat. Hol lehet amúgy ezt gyakorolni? Gondolom minden kezdetleges "sz.rt" nem lehet feltölteni a netre...

Előre is kösz a normális válaszokat. Ha vannak tippjeitek a gyorsabb tanuláshoz, haladáshoz, akk szívesen fogadom.



2021. júl. 11. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Tanulni sosem késő.
2021. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Gondolom minden kezdetleges "sz.rt" nem lehet feltölteni a netre..."


De, bérelsz egy webtárhelyet és azt raksz fel amit akarsz, de felesleges amíg nincs mögötte szerveroldali nyelv (kivéve ha mutogatni akarod), és akkor is localhoston csinálod előbb.

2021. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként előzőleges tapasztalatom programozásban vagy bármi témával kapcsolatosban nagyjából 0.
2021. júl. 11. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Nos nem hiszem, hogy weblapkészítésből meg lehetne élni. Én is csináltam már pár településnek, néhány egyesületnek, jópár havernak, de csak azért mert szórakoztatott és mert sokat tanultam belőle. Biztosan kérhettem is volna érte pénzeket, de nem tulajdonítottam neki olyan nagy jelentőséget.


Manapság meg aki akar weblapot, az vagy telepít egy tartalomkezelő szoftvert és kattingat, meg veszi a sablonokat:


[link]


1.: WordPress

[link]


2.: Joomla

[link]


3.: Drupal

[link]



DE, aki még erre is lusta, annak kitalálták a kattingatós weblapkészítést:


pl.: webnode

[link]



Persze aki valami komolyabbat is akarna csinálni, az tényleg nekiesik és elkezdi NotePad++ -ban írni a szkripteket, esetleg kiegészíti különböző függvénykönyvtárakkal (pl.: AngularJS, React, Node.js, JQuery, stb.)


A végfelhasználó viszont csak a végeredményt fogja látni és megítélni, nem fogja azt nézni, hogy mennyi üzemórát öltél bele, így hiába számlázól ki 5000Ft/óra munkadíjt... :-)

2021. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulj tanulj tanulj!


Nem késő és ne ragadj le csak a weboldalaknál :). Netre nem csak egy egy honlapot lehet csinálni. Lehet komolyabban is nyomni:)

2021. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!